Facebook Google+ Twitter

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2012 r. Dług wzrośnie do 35 mld złotych

W Dzień Kobiet nie tylko nasze drogie panie otrzymują prezent. Wszystkich Polaków zdecydował się obdarować prezydent Bronisław Komorowski, podpisując ustawę budżetową na 2012 rok. Dług Polski wzrośnie do 35 miliardów złotych, wydatki do 328 mln.

Projekt budżetu oparto na prognozach, zakładających wzrost wskaźnika PKB o 2,5 proc., a także wzrost inflacji średniorocznej o 2,8 proc. Wzrost przeciętnego wynagrodzenia ma wynieść 4,1 proc. Samo zatrudnienie ma wzrosnąć o 0,8 proc. zatrzymując bezrobocie na poziomie 12, 3 proc.

Jak donosi PAP, w założeniach budżetu widnieje zapis o zamrożeniu płac dla większości posad w sferze budżetowej. Na podwyżki mogą liczyć tylko nauczyciele (o 3,8 proc. w wrześniu), a także żołnierze i policjanci, o 300 złotych.

Niewykluczone jednak, że podwyżkę w takiej samej wysokości otrzymają funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej. Odpowiedzi na pytanie o pochodzenie pieniędzy na te podwyżki, dostarcza poprawka przyjęta przez Sejm – będą one pochodzić z rezerw przeznaczonych ku przeciwdziałaniu i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, czyli zostaną wypłacone tylko wtedy, gdy do 1 października 2012 roku nie będzie miała miejsca żadna nadzwyczajna sytuacja.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Basia
  • Basia
  • 10.03.2012 03:10

I jeszcze jedna błędnie podana informacja z w/w cytatu: wydatki budżetu też są liczone w mld, a nie w milionach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
  • Basia
  • 10.03.2012 03:05

Panie Jacku! Napisał Pan: "Dług Polski wzrośnie do 35 miliardów złotych, wydatki do 328 mln". To nie dług Polski, a zaledwie roczny deficyt, czyli różnica między wydatkami rocznymi państwa zapisanymi w ustawie budżetowej a wpływami do budżetu. Dług Polski to my mamy kilkadziesiąt razy większy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.