Facebook Google+ Twitter

Prezydent podpisał wniosek o powołanie Artymiaka na szefa NPW

Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta potwierdza, że Bronisław Komorowski nadał kontrasygnatę w sprawie powołania Jerzego Artymiaka na szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

pułkownik Jerzy Artymiak - nowy szef NPW / Fot. PAP/Radek PietruszkaOficjalnie: Jerzy Artymiak zastąpi generała Krzysztofa Parulskiego na stanowisku szefa NPW.

Co wiedzieliśmy we wtorek 31 stycznia:Prezydent powoła pułkownika Artymiaka na stanowisko szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Jerzy Artymiak to zastępca generała Parulskiego, który ma zostać ostatecznie odwołany z funkcji.

Są to póki co wiadomości nieoficjalne, dlatego w najbliższym czasie będziemy aktualizować najświeższe doniesienia.

Wniosek o odwołanie szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej złożył Andrzej Seremet. Jako pierwszy zgodził się z nim minister obrony narodowej - Tomasz Siemoniak. By Donald Tusk mógł odwołać generała Parulskiego, wymagana jest kontrasygnata prezydenta - Bronisława Komorowskiego.

Aktualizacja: Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta potwierdza, że prezydent przychyli się do wniosku o odwołanie generała Parulskiego.

Aktualizacja 2: TVP przybliża sylwetkę przyszłego Naczelnego Prokuratora Wojskowego. Zanim został zastępcą (i następcą) gen. Parulskiego, Jerzy Artymiak był m.in. prokuratorem w Wojskowej Prokuratorze Okręgowej oraz w NPW. Z wojskowymi jednostkami organizacyjnymi prokuratury jest związany od 1987. roku.

Aktualizacja 3: "Podejmując obecną decyzję prezydent kierował się także dużym zaufaniem, jakie ma do ministra obrony narodowej, biorąc pod uwagę jego stanowisko załączone do wniosku" – powiedziała dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Joanna Trzaska-Wieczorek.

Aktualizacja 4: TVN donosi, że ze strony Parulskiego i innych przedstawicieli NPW nie będzie żadnych komentarzay. Tę informację podał rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 01.02.2012 19:43

Parulski to wybitny prokurator , szkoda ! Sprawa poszła o Pasionka , jeszcze się wiele rzeczy dowiemy dlaczego cywilni umorzyli śledztwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TOMEK
  • TOMEK
  • 31.01.2012 19:22

PARULSKI zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił istotny fakt tej sprawie i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.