Facebook Google+ Twitter

Prezydent powołał prokuratora generalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 18:02

Lech Kaczyński powołał Andrzeja Seremeta na stanowisko prokuratora generalnego. Po raz pierwszy od dwudziestu lat prokurator generalny nie będzie ministrem sprawiedliwości.

Seremet, który do tej pory był sędzią, ma nadzieję, że dzięki temu iż jest spoza środowiska prokuratorskiego, spojrzy na tworzony urząd świeżym okiem.

Andrzej Seremet powiedział, że teraz się skupi na kwestiach personalnych. Do 31 marca musi bowiem stworzyć korpus prokuratury generalnej. Podkreślił, że na razie jest to jego najważniejsze zadanie.

Prokurator generalny ujawnił, że rozmawiał już z prezydentem o kwestiach personalnych, szczegółów nie chciał jednak zdradzić. Andrzej Seremet za swoje najważniejsze zadanie uważa przekonanie prokuratorów, że za decyzje, które mają oparcie w prawie i w dowodach, włos im z głowy nie spadnie.

Prezydent wybierał między Andrzejem Seremetem i prokuratorem krajowym Edwardem Zalewskim. Te dwie kandydatury zgłosiła Krajowa Rada Sądownictwa, która przesłuchała łącznie 16 osób. Lech Kaczyński postawił na sędziego z Krakowa, bo jak wczoraj tłumaczył, jest on człowiekiem spoza świata prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.