Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31120 miejsce

Prezydent Poznania skazany

Prezydent Ryszard Grobelny i czterech jego współpracowników zostali skazani w sprawie tzw. Kulczyparku. Nowe wybory w Poznaniu są więc bardzo prawdopodobne.

Sąd orzekł, iż działania prezydenta Poznania wraz z jego współpracownikami naraziły miasto na 7 milionów zł straty. Do końca obrońcy oskarżonych udowadniali, iż sprzedaż gruntów pod centrum handlowe Stary Browar przyniosła miasto wymierne korzyści. Sąd nie przychylił się jednak do argumentacji obrońców, wytykając nieprawidłowości przy sprzedaży gruntów firmie Grażyny Kulczyk.

Prezydent Ryszard Grobelny skazany został na rok i cztery miesiące w zawieszeniu oraz 14 tysięcy złotych grzywny. Ma także zakaz pełnienia funkcji związanych z mieniem komunalnym przez 4 lata. Wiceprezydent miasta Michał Parysek skazany został na rok i cztery miesiące wiezienia w zawieszeniu oraz zakaz zajmowania stanowisk na cztery lata. Sąd orzekł także grzywnę w wysokości 14 tysięcy złotych.

Kiedy zatem nowe wybory w Poznaniu? Od wyroku sądu obrońcy będą się odwoływać, gdyż wyrok nie jest prawomocny. Jeżeli jednak sąd wyższej instancji podtrzyma wyrok wydany dzisiaj, to poznaniaków czekają nowe wybory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stanowczo za mało dostali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.