Facebook Google+ Twitter

Prezydent proponuje nazwy dla autostrad na 25-lecie polskiej wolności

Bronisław Komorowski wygłosił orędzie noworoczne, w którym złożył życzenia Polakom. Prezydent zaproponował, by nadać nazwy dwóm polskim autostradom. Jedna nazywałaby się autostradą Wolności, a druga Solidarności.

 / Fot. PAP/Grzegorz Momot"Dlatego chciałbym, abyśmy nadali imię - Autostrada Wolności, tej która już dzisiaj prowadzi z Warszawy na Zachód. A później, by druga autostrada z Gdańska do granicy południowej przyjęła piękne imię Solidarności. Bo skrzyżowanie historycznej, międzyludzkiej, rodzinnej i narodowej solidarności z wolnością, to najsilniejsze i najpiękniejsze źródło polskiej energii, polskich sukcesów i polskich nadziei" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w orędziu noworocznym. Zachęcił też do wspólnego świętowania 25-lecia polskiej wolności.

Prezydent życzył Polakom, "by nadzieje związane z nadchodzącym rokiem, nasze plany i nasz zobowiązania stały się źródłem siły całej Polski".

Na początku swojego wystąpienia Bronisław Komorowski przypomniał, że nadchodzący rok będzie szczególny. Ma być rokiem podsumowania ćwierćwiecza polskiej wolności. Zdaniem głowy państwa warto przypomnieć sobie, jakie zmiany nastąpiły po 4 czerwca 1989 r. Prezydent powiedział, że odwiedzając w minionym roku ponad sto polskich miejscowości zauważył ogromne zmiany, zarówno w dużych, jak i najmniejszych miastach i wsiach. "Spotkania i rozmowy w czasie tych wyjazdów uzmysławiają również jak wiele jest do zrobienia, ile jest autentycznej biedy i słabości. Wiemy dobrze, że jeszcze nie wszyscy z nas odnaleźli godne miejsce w zmieniającym się kraju" - mówił.

Prezydent nazwał rodzinę jednym z dwóch źródeł nadziei. Zdaniem Komorowskiego działania na jej rzecz mają wymiar strategiczny w dobie niżu demograficznego. Zapowiedział powstanie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin, która ma ułatwić wychowywanie dzieci. Drugim źródłem nadziei ma być członkostwo w Unii Europejskiej i środki z funduszy unijnych. "Te środki to szansa dla każdego z nas" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Coś tam jeszcze naród będzie mieć do powiedzenia. A, że nie było konkursu, albo be, znów wszyscy się dowiedzieli wcześniej i co nie tylko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa jest. Aktywność na bardzo ważnym (pijarowym) polu odnotowana. A zwolenników będzie tyle samo, co przeciwników. Znając historię nazw wielu ulic czy innych obiektów użyteczności publicznej - jestem po stronie przeciwników. Komu maja służyć nazwy? Czy to jest takie istotne? Za jakiś czas ktoś wpadnie na jeszcze genialniejszy pomysł, żeby to zmieniać... Więc ponawiam pytanie: komu ma służyć ta aktywność prezydenta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się podoba pomysł Prezydenta .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.