Facebook Google+ Twitter

Prezydent przeprowadza się do Belwederu. Trwają przygotowania budynku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-09 11:15

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przeniesie się do Belwederu. W związku z decyzją prezydenta, jego kancelaria rozpoczęła prace nad przygotowaniem obiektu.

 / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówChodzi głównie o prace nad wzmocnieniem ochrony budynku. Belweder od lat, a właściwie od 1994 roku, kiedy to wyprowadził się z niego prezydent Lech Wałęsa, pełnił jedynie funkcje reprezentacyjne. Kolejni prezydenci zamieszkiwali w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Dlatego też zabezpieczenie budynku wymaga modernizacji.

Jak podaje TVP INFO Kancelaria Prezydenta chce zakupić "aparat rentgenowski do prześwietlania bagażu, przenośny detektor materiałów wybuchowych, trzy sztuki ręcznego wykrywacza metalu, specjalistyczne urządzenia do wykrywania promieniowania radioaktywnego, a nawet lusterka służące m.in. do przeszukiwania podwozia samochodów".

Przetarg został ogłoszony pod koniec minionego tygodnia, przedsiębiorcy mają tylko 10 dni na to, by zgłosić swoją ofertę. Wszystko dlatego, że prace nad zabezpieczeniem Belwederu muszą zakończyć się jeszcze przed przeprowadzką prezydenta.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A dlaczego prezydent nie mógł mieszkać na Krakowskim Przedmieściu? Przecież niedawno dla niego wyremontowano pałac prezydencki. Nie wątpię, że naszej władzy nie zabraknie funduszy na cele reprezentacyjne, wszak jedna z najważniejszych spraw dla państwa to "prezencja". Na pewno nie zabraknie pieniędzy na remont, przebudowę i modernizację Belwederu. Nie wątpię, że jak nasi przedstawiciele wyjadą na ważne miedzynarodowe spotkanie, na pewno olśnią innych swoimi garniturami i limuzynami, już pan Sikorski o to się postara. A my cóż. Zbliżają się wybory, więc póki co wycofano się z projektu zmiany sposobu naliczania rent w sposób mniej korzystny. Jednak renty dla sierot i wdów, które miały być wyższe, pozostaną na niezmienionym poziomie. To na razie, a co rząd zrobi po wyborach? Nie trudno się domyślać, że w ruch pójdą kolejne "reformy". link http://www.rp.pl/artykul/55656,236855-Renty-zostana-po-staremu--zarobki-nadal-z-limitami.html Panie Snickers, najgorzej kojarzą się: bieda narodu i bogactwo władzy. I to od zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Snickers
  • Snickers
  • 09.11.2010 16:50

Belweder to pałac z tradycją, gdzie mieszkał i pracował wybitny Polak Józef Piłsudski.
Pałac Namiestnikowski źle się kojarzy zarówno z przeszłością jak i z teraźniejszością - jeszcze bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
  • ania
  • 09.11.2010 14:16

Proponuję również wzmocnić schody i poszerzyć drzwi dla wygodnego i bezpiecnzego poruszania się cudownej pierwszej damy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fikimiki małpka
  • fikimiki małpka
  • 09.11.2010 14:04

a kogo to obchodzi gdzie będzie mieszkał

Komentarz został ukrytyrozwiń
zosia mosel
  • zosia mosel
  • 09.11.2010 13:40

a czegóż on się tak boi ,,że taką twierdzę tworzy z Belwederu? jakiś powód musi być, że nie będzie miał tam spokojnego snu,a nawiasem taniej by było jak by zamieszkał w bunkrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.