Facebook Google+ Twitter

Prezydent przepytał ministra w sprawie tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-05 07:41

"Dziennik" pisze, że w związku z ostatnimi wydarzeniami w sprawie tarczy antyrakietowej szef MSZ Radosław Sikorski został pilnie wezwany i przepytany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu. Rozmowa została nagrana.

Sikorski opowiadał prezydentowi o szczegółach negocjacji w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce. Spotkanie było protokołowane - relacjonuje "Dziennikowi" jeden ze współpracowników prezydenta. I twierdzi, że zebrany podczas spotkania materiał jest sensacyjny.

Według rozmówców "Dziennika" z kręgów rządowych prezydent zorganizował spotkanie, bo uważał, że stan negocjacji jest korzystniejszy dla Polski niż zostało to przedstawione przez rząd. Jeden z członków rządu zastrzegając anonimowość mówi gazecie, że Kancelaria Prezydenta sugeruje, iż Amerykanie zaproponowali lepsze warunki niż wcześniej, bo tak przekazał prezydentowi główny negocjator Witold Waszczykowski.

Według relacji jaką "Dziennik" uzyskał w Pałacu Prezydenckim główny negocjator zapewniał Lecha Kaczyńskiego, że Amerykanie już zgodzili się na przekazanie Polsce w zamian za tarczę nowoczesnego systemu obrony przeciwlotniczej Patriot. W Pałacu Prezydenckim powstaje teoria: tarcza będzie, ale Donald Tusk ukrywa korzystny stan negocjacji, bo chce sobie przypisać sto procent sukcesu.

"Dziennik" pisze, że prezydent wpadł na pomysł, by informacje Waszczykowskiego skonfrontować z wiedzą Sikorskiego. Nie dlatego, że nie wierzy negocjatorowi. Chodzi o dowód na użytek przyszłej komisji śledczej - tak przedstawia to rozmówca "Dziennika" z kręgu współpracowników Lecha Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.