Facebook Google+ Twitter

Prezydent: Rada Gabinetowa nie wymaga zgody premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 07:43

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że w najbliższym czasie odbędzie się posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji na rynku finansowym i światowego kryzysu. Lech Kaczyński, który był gościem "Sygnałów Dnia" podkreślił, że zwołanie Rady Gabinetowej jest prerogatywą głowy państwa i nie wymaga kontrasygnaty premiera.

Lech Kaczyński podkreślił, że jest to jego oczywiste prawo zapisane w Konstytucji, którego nie nadużywa i nie rozumie obiekcji w tej sprawie. Zauważył, że nie zwoływał Rady od lutego, czyli od pół roku. Prezydent zapewnił, że da rządowi odpowiedni czas na przygotowanie się do spotkania.

Lech Kaczyński dodał, że w obliczu światowego kryzysu, państwo powinno mieć większą niż obecnie kontrolę nad firmami obracającymi wielkimi sumami. Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że należy zmienić schemat myślenia, w ramach którego państwo jest złem, a gigantyczne korporacje dobrem.

Prezydent podkreślił, że jest zwolennikiem wzmocnienia państwa, gdyż jest to jedyna organizacja, która przy wszystkich wadach podlega demokratycznej kontroli. Wobec państwa wszyscy są równi, bez względu na stan konta - mówił prezydent.

Według Lecha Kaczyńskiego jedną z przyczyn trudnej sytuacji na światowych rynkach jest ryzykancka gra wielkich firm skoncentrowanych na osiągnięciu jak największych zysków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.