Facebook Google+ Twitter

Prezydent Radomia wzbrania urzędnikom kontaktów z dziennikarzami

Dyrektorzy wydziałów Urzędu Miejskiego w Radomiu otrzymali zakaz udzielania informacji dziennikarzom. Dziennikarze walczą o prawo do informacji w Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak. / Fot. PP
Zakaz wydany został w poniedziałek, 28 maja. Od tego czasu informacji dziennikarzom mogą udzielać tylko prezydent Andrzej Kosztowniak i jego zastępcy, sekretarz miasta i rzecznik prasowy. Na taki pomysł wpadł Artur Standowicz, szef kancelarii prezydenta Radomia. Jego zdaniem, pomoże to ujednolicić "politykę informacyjną urzędu" i zapobiec sytuacjom, w których dziennikarz ma więcej niż jedno źródło informacji...

Lokalni dziennikarze nie godzą się z pomysłem, który łamie prawo prasowe. Zwrócili się o pomoc do Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Czekają na opinię prawną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a ja tam uwazam, ze prezydent ma racje. od tego jest dzial PR, zeby odpowiadal za Public Relations. Zwykly urzednik nie jest do tego ani szkolony, ani tez wcale nie musi miec pelnego obrazu sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko, rzeczowo, prosto i na temat. Duży plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten pomysł Artura Standowicza, jest idiotyzmem !!!! Jak można w wolnym kraju, gdzie "podobno" istnieje wolność słowa, można ograniczać lub uniemożliwiać dziennikarzom dostęp do informacji publicznych !!!! To jest skandal i dowód na to, że wolność słowa i mediów jest tylko pozorna :-( "Taki mamy kraj, jaki potrafimy zrobić" :-( To jest przykre, że nawet człowiek wykształcony , jakim jest "podobno" nasz prezydent, łamie podstawowe prawa miesszkańców swojego miasta - prawo do informacji. Jestem oburzona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja Prezydenta jest śmieszna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.