Facebook Google+ Twitter

Prezydent rozmawiał z Gosiewskim o ustawie medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-26 17:51

Lech Kaczyński przyjął w Pałacu Prezydenckim szefa klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysława Gosiewskiego. Było to pierwsze ze spotkań prezydenta z przewodniczącymi klubów parlamentarnych, poświęconych ustawie medialnej.

Nie ma informacji o przebiegu rozmowy. Spotkania z szefami pozostałych klubów parlamentarnych odbędą się na początku przyszłego tygodnia.

Wątpliwości co do ustawy medialnej prezydent miał już na początkowym etapie prac w parlamencie. Po odebraniu mediom publicznym gwarancji minimalnej wysokości finansowania, Lech Kaczyński jest już bardzo blisko skierowania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego albo jej zawetowania. Zdaniem prezydenta, ustawa w obecnej formie doprowadzi do upadku mediów publicznych.

Przedwczoraj Sejm przyjął ustawę medialną w wersji senackiej, wbrew wcześniejszym porozumieniom zawartym między PO, SLD i PSL. W rozmowach tych ustalono, że po likwidacji abonamentu i zmianie finansowania, media publiczne będą finansowane rocznie kwotą nie mniejszą niż 880 milionów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.