Facebook Google+ Twitter

Prezydent rozmawiał ze związkowcami ze służby zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-29 22:32

Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji, działających w ochronie zdrowia. Związkowcy chcieli rozmawiać z Lechem Kaczyńskim, bo są zaniepokojeni przebiegiem prac nad pakietem ustaw zdrowotnych, przygotowywanych przez Platformę Obywatelską.

Po spotkaniu związkowcy podkreślali, że nie przyszli prosić Lecha Kaczyńskiego o weto wobec ustaw. Szefowa "Solidarności" ochrony zdrowa Maria Ochman powiedziała, że konieczne sa zminy w ustawach i przedstawiciele środowiska liczą na włączenie się głowy państwa w proces legislacyjny. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł podkreślił, że ustawy nie są jeszcze uchwalone i jest jeszcze czas na ich poprawienie.

Związkowcy są przeciwni zmianom w projektach ustaw, dotyczących obligatoryjnego przekształcania się szpitali w spółki prawa handlowego i co za tym idzie, prywatyzacji wszystkich szpitali. Obawiają się także utraty przywilejów i przedmiotowego traktowania pracowników ochrony zdrowia.

Przed spotkaniem Lech Kaczyński powiedział, że będzie się przeciwstawiał temu, aby edukacjia i służba zdrowia były w znacznym stopniu podporządkowane zasadom wolnego rynku. Dodał, że nie zmienił swoich poglądów na temat służby zdrowia i jest zwolennikiem solidaryzmu społecznego.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda oświadczył po spotkaniu, że Lech Kaczyński ma nadzieję, iż rządzący rozpoczną dialog ze stroną społeczną w sprawie ustaw zdrowotnych. Dodał, że weto prezydenta jest środkiem absolutnie ostatecznym.

Związkowcy i przedstawiciele samorządów zawodowych pracowników służby zdrowia chcą również spotkać się z premierem, aby przedstawić mu argumenty przeciwko propozycjom koalicji PO - PSL w sprawie ustaw zdrowotnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.