Facebook Google+ Twitter

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Danutę Szaflarską

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-02-19 20:11

18 lutego Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył w Belwederze Danucie Szaflarskiej, pierwszej damie polskiej sceny i ekranu, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski.

 / Fot. By Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl (Own work = Kmarius) [Attribution, GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creatDziękujemy za tyle lat wspaniałej pracy aktorskiej, tyle lat służby kulturze polskiej i Polsce, także wtedy, kiedy było najtrudniej – powiedział wczoraj prezydent Komorowski wręczając Danucie Szaflarskiej Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (...) Chcę też podziękować za możliwość uczestniczenia nas wszystkich w Pani niezwykłym jubileuszu.

Podziękował także za wspomnienie ważne dla jego rodziny - Danuty Szaflarskiej jako Wilnianki, gdzie rozpoczynała karierę aktorską.
 
- Na tym wielkim słowie dziękuję chcę poprzestać – podkreślił prezydent.

Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski został nadany w uznaniu wybitnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności znamienitych osiągnięć w pracy artystycznej i znaczącego wkładu w rozwój polskiej kultury oraz za działalność na rzecz niepodległości i przemian demokratycznych w Polsce.

Dziękując za jego otrzymanie Danuta Szaflarska stwierdziła, że to jeden z najbardziej wzruszających dni w jej życiu (...) Jestem bardzo dumna z tego odznaczenia.

6 lutego aktorka świętowała 100. urodziny.Setne urodziny Danuty Szaflarskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.