Facebook Google+ Twitter

Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzy w Toruniu CNT na UMK

25 kwietnia 2013 r., pod egidą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nastąpi uroczyste otwarcie Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, stanowiącego część kompleksu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

"Ochrona konkurencji służy konsumentom” - Prezydent RP Bronisław Komorowski / Fot. Kancelearia PrezydentaICNT to obiekt, w którym znajduje się kilkadziesiąt laboratoriów wyposażonych w specjalistyczną aparaturę, umożliwiającą prowadzenie badań z zakresu biologii, biotechnologii, chemii, fizyki i informatyki na światowym poziomie. Projekt ma pomóc naukowcom UMK w prowadzeniu badań na rzecz biznesu, usprawnić współpracę naukową i badawczą z praktyką (przedsiębiorstwami, firmami), a także zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw naszego regionu, w stosunku do przedsiębiorców z całej Polski i UE. W efekcie ICNT ma wpłynąć na rozwój ekonomiczny województwa kujawsko-pomorskiego.

Bogdan Węgrzynek Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Kancelaria PrezydentaWiele ciepłych słów na temat tegoż projektu wyrazili najwięksi eksperci nowych technologii
z Microsoft i Google na czele. Również Związek Pracodawców Klastry Polskie, który w swoich strukturach skupia kluczowe klastry upatruje w tym projekcie partnera do szeroko zakrojonych działań w budowaniu polskiej gospodarki. “Nasz kraj potrzebuje młodych, doświadczonych ludzi, którzy w oparciu o najnowocześniejsze technologie budować będą w Polsce nowe miejsca pracy, kolejne małe i średnie przedsiębiorstwa” - mówił Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z Bogdanem Węgrzynkiem Wiceprezesem Związku Klastrów Polskich.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wystąpienia / Fot. Kancelaria PrezydentaW dzisiejszych czasach, nie tylko studenci kierunków ścisłych, ale także humaniści są żywo zainteresowani innowacyjnymi technologiami, dzięki którym mogą poszerzać swoją wiedzę w znacznie wyspecjalizowanym zakresie. Przedsięwzięcie jest także szczególnie atrakcyjne dla studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, ponieważ są one ściśle związane z gospodarką i biznesem, więc w funkcjonowaniu Centrum mogą upatrywać nowych korzyści.
Przyjazd Prezydenta na otwarcie Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, to dowartościowanie UMK w wyborze właściwego kierunku działania. Jako studenci, bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu. Serdecznie dziękujemy władzom Uniwersytetu, w tym Rektorowi prof. dr hab. Andrzejowi Tretynowi i koordynatorom projektu za dbałość o rozwój nauki, a tym samym studentów i doktorantów, i gratulujemy wykonania tak nowatorskiej inwestycji.


Joanna Zalewska UMK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.