Facebook Google+ Twitter

Prezydent Serbii: Nie ingeruję w wewnętrzne sprawy Bośni

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-10 22:40

Prezydent Serbii Boris Tadić zaprzeczył, jakoby jego niedawna wizyta w Pale była ingerencją w wewnętrzne sprawy Bośni i Hercegowiny.

Prezydent Serbii Boris Tadić, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Boris_Tadic,_President_of_Serbia.jpg / Fot. Wikimedia CommonsW tym tygodniu Tadić odwiedził Republikę Serbską, po tym, jak został zaproszony na uroczystość otwarcia szkoły o nazwie „Serbia” w Pale. Według prezydenta Serbii, wizyta z tej okazji była zaplanowana dużo wcześniej i jest to konsekwencja specjalnego charakteru stosunków między Serbią a Republiką Serbską.

- Nie należy doszukiwać się problemu tam gdzie go nie ma. Serbia jako jeden z sygnatariuszy porozumienia z Dayton w pełni respektuje suwerenność i integralność terytorialną Bośni i Hercegowiny - powiedział Tadić. Dodał również, że planuje odwiedzić Sarajewo jeszcze w tym roku.
- Zaproszenie nie przyszło jednak do tej pory. Być może jest to związane z tym, że Ratko Mladić nie jest jeszcze w Hadze lub to kwestia wewnętrznego problemu bośniackiego. Powtarzam, mogą mnie zaprosić, przyjadę od razu - powiedział serbski prezydent.

Boris Tadić powiedział również, że zaproponował zbudowanie szkoły w Sandżaku lub Rašce (obie miejscowości skupiają dużą liczbę mniejszości bośniackiej w Serbii), która nazywać się będzie „Bośnia”, a on z przyjemnością przybędzie na jej otwarcie.

Na podstawie: balkaninsight.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.09.2009 13:58

No co? Bog cuva Srbe! - przesłanie jak najbardziej słuszne:) Co do BiH to przeczuwam, że zdanie mamy podobne:) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS Łukasz nie pokazuj tak trzech palców bo cię jeszcze ktoś rozszyfruje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam swoje zdanie na temat BiH i tego co powinno się stać z Republiką Serbską. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.