Facebook Google+ Twitter

Prezydent skierował do Trybunału Konstytucyjnego pierwszą ustawę

Prezydent Bronisław Komorowski odesłał do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych. Jest to pierwszy tego typu przypadek w kadencji Komorowskiego.

 / Fot. prezydent.pl/domena publ.Ustawa zakładała 10-procentową redukcję zatrudnienia w jednostkach budżetowych. Prezydent od początku miał wątpliwości, co do jej zgodności z konstytucją. Według niego może ona naruszać zasadę ochrony praw nabytych.

Największe wątpliwości budziła możliwość arbitralnego, niejako mechanicznego zwalniania urzędników. Apel do prezydenta w tej sprawie wystosował przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Piotr Duda. Zdaniem tego ostatniego skutki zracjonalizowania zatrudnienia odczuliby wszyscy urzędnicy, zarówno zwolnieni, jak i ci, którzy przejęliby po nich obowiązki. Duda - w liście do prezydenta - stwierdził, że taki sposób redukcji zatrudnienia godzi w zasadę sprawiedliwości społecznej.

Zgodnie z ustawą redukcja zatrudnienia w jednostkach budżetowych wyniosłaby 10 proc. w stosunku do liczby pracowników w grudniu 2010 r.Taki stan miałby się utrzymywać do 2013 r. Ustawa miałaby wejść w życie od 1 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

re
  • re
  • 08.01.2011 14:23

Wyznawcy teorii spiskowej juz mają używanie-co by nie zrobili premier czy prezydent,to we wszystkim wietrzą podstęp.Powiedzcie od razu sPiSkowcy,że demokracja to jeden wielki spisek,a czyj to powiedzą nam w Toruniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 08.01.2011 10:09

Myślę, że przez najbliższą dekadę, malkontentom proponuje wyjazd do Bangladeszu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, posunięcie czysto propagandowe. Niby-liberalna partia PO uchwala ustawę o zmniejszeniu biurokracji, a opiekuńczy prezydent z tej samej partii blokuje, udając dobrego wujaszka. Ktoś tu usiłuje zgrywać cnotliwą dziwkę. Jedyne co PO ma wspólnego z wolnym rynkiem to korzystanie z doskonałej, ogłupiającej reklamy, by utrzymać się przy korycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prezydent
  • prezydent
  • 07.01.2011 22:21

pięknie puszcza frajerów w malinki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
IZA JOLSKA
  • IZA JOLSKA
  • 07.01.2011 18:03

TO WSZYSTKO JEST TAKTYCZNYM POSUNIECIEM PO-TUSKOWNI,MAJACYM UWIARYGODNIC NIEZALEZNOSC KOMOROWSKIEGO W OCZACH POLAKOW.TRYBUNAL UWIARYGODNI FIKCYJNA NIEZALEZNOSC KOMOROWSKIEGO OD TUSKA ; KAZDYM SWOIM WYROKIEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomimo wszystko uważam to za bardzo duży błąd. Moim zdaniem nie należało podpisywać ustawy (zawetować) tylko szukać możliwości poprawy jej zapisów. Tym bardziej, że consensus jest możliwy. A co zrobić z przerostem zatrudnienia na PKP i innych budżetowych utrzymankach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.