Facebook Google+ Twitter

Prezydent Słupska skazany za jazdę po pijanemu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 11:14

Wiceprezydent Słupska został ukarany za jazdę samochodem po użyciu alkoholu. Ryszard Kwiatkowski stracił prawo jazdy na rok, zapłaci też tysiąc złotych grzywny i koszty procesu. Nie stracił stanowiska, bo sąd uznał, że doszło jedynie do wykroczenia, a nie przestępstwa.

Wiceprezydent Słupska został zatrzymany w maju tego roku w okolicach Postomina w Zachodniopomorskiem. Badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu około trzech dziesiętych promila alkoholu. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Ryszarda Kwiatkowskiego. Sąd Rejonowy w Sławnie wyznaczył wiceprezydentowi karę tysiąca złotych grzywny oraz orzekł zakaz prowadzenia przez niego pojazdów mechanicznych na rok.

Na razie nie wiadomo, czy wyrok wpłynie na dalszą pracę Ryszarda Kwiatkowskiego w słupskim magistracie. Prezydent Słupska Maciej Kobyliński jest w służbowej delegacji. Asystent prezydenta Marcin Sałata powiedział reporterowi Radia Gdańsk, że decyzje w tej sprawie zapadną w przyszłym tygodniu.

Ryszard Kwiatkowski nie komentuje sprawy. To nie koniec jego kłopotów z wymiarem sprawiedliwości. Jest współoskarżonym w procesie o sprzedaż gruntu na budowę hipermarketu. Zdaniem prokuratury okręgowej w Bydgoszczy, która badała sprawę, samorządowiec sprzedał nieruchomość ze stratą dla Skarbu Państwa. Oprócz wiceprezydenta na ławie oskarżonych zasiada dyrektor wydziału geodezji Urzędu Miejskiegow Słupsku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.