Facebook Google+ Twitter

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zostanie na wolności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 14:39

Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Gdańsku. O zmianę decyzji sadu pierwszej instancji zabiegało gdańskie biuro Prokuratury Krajowej, która domagała się aresztu dla polityka.

Sąd nie podzielił zdania prokuratorów. Uzasadniał to tym, że nie ma możliwości mataczenia tej sprawie przez prezydenta Sopotu. Sędziowie argumentowali, że w postępowaniu przygotowawczym, które toczy się od lipca 2008 roku świadkowie byli wzywani za pośrednictwem Jacka Karnowskiego i stawiali się na przesłuchania. Powoływali się także na postanowienie Sądu Najwyższego w podobnej sprawie.

Prokuratura Krajowa postawiła Jackowi Karnowskiemu osiem zarzutów, w tym siedem korupcyjnych i jeden związany ze złożeniem nieprawdziwego oświadczenia. Prezydent Sopotu nie przyznaje się do winy, jego wyjaśnienia są sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Prokuratura Krajowa bada tzw. aferę sopocką od lipca ubiegłego roku. Wówczas trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o propozycji korupcyjnej, jaką miał mu złożyć Karnowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.