Facebook Google+ Twitter

Prezydent Sopotu zatrzymany w związku z "aferą sopocką"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-28 15:51

Prokuratura krajowa wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Jacka K. Przedstawiono mu 8 zarzutów: siedem z nich ma charakter korupcyjny, ósmy dotyczy działań przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. K. nie przyznał się do winy i przedstawił wyjaśnienia, rozbieżne z ustaleniami śledczych.

Prokuratura krajowa bada tzw. "aferę sopocką" od lipca ubiegłego roku. Wówczas trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o propozycji korupcyjnej, jaką miał mu złożyć K.

W grudniu 2007 roku biznesmen złożył wniosek do Urzędu Miasta o zgodę na dobudowanie piętra w kamienicy w centrum Sopotu. Przez kilka miesięcy nie otrzymywał jednak żadnej odpowiedzi. 19 marca 2008 roku rozmawiał w tej sprawie z Jackiem K. Z nagrania rozmowy wynika, że K. w zamian za pozytywną decyzję domagał się od Sławomira Julke korzyści majątkowej w postaci dwóch mieszkań.

W tej sprawie zarzuty składania fałszywych zeznań i poświadczania nieprawdy w dokumentach, przedstawiono miejskiej konserwator zabytków Danucie Z. Zdaniem śledczych, kobieta - już po tym, jak sprawa trafiła do prokuratury - miała dokonać fałszerstwa, które mogło pomóc prezydentowi Sopotu obalić zarzuty biznesmena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.