Facebook Google+ Twitter

Prezydent spotkał się z Markiem Borowskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 11:39

W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z szefem Socjaldemokracji Polskiej Markiem Borowskim.

Rozmowy odbywają się w ramach prezydenckich konsultacju z szefami klubów parlamentarnych w sprawie ustawy medialnej. Spotkania z szefami PSL i SLD odbędą się jutro. W piątek prezydent rozmawiał z Przemysławem Gosiewsim z PiS.

Prezydent chce poznać opinie klubów parlamentarnych zanim zdecyduje o dalszych losach ustawy medialnej. Od chwili, gdy dokument trafił na biurko Lecha Kaczyńskiego, ma on 21 dni na decyzję. Może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Wątpliwości co do ustawy medialnej prezydent miał już na początkowym etapie prac w parlamencie. Po odebraniu mediom publicznym gwarancji minimalnej wysokości finansowania, Lech Kaczyński jest już bardzo blisko skierowania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego albo jej zawetowania. Zdaniem prezydenta, ustawa w obecnej formie doprowadzi do upadku mediów publicznych.

Ustawa medialna, przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm, po likwidacji abonamentu pozbawia media stałej kwoty finansowania na poziomie nie mniejszym niż 880 milionów rocznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.