Facebook Google+ Twitter

Prezydent Stanów Zjednoczonych zakończył trzydniową wizytę w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-08 07:44

Barack Obama odleciał stamtąd do Włoch, gdzie weźmie udział w szczycie G-8. Podczas swojej wizyty w Rosji amerykański prezydent rozmawiał z najważniejszymi rosyjskimi politykami.

Po rozmowach z prezydentem Dimitrijem Miedwiediewem podpisano kilka dokumentów. Na ich podstawie Stany Zjednoczone zyskały prawo tranzytu przez terytorium Rosji zaopatrzenia wojskowego dla sił NATO w Afganistanie. Ustalono również parametry ilościowe przyszłego porozumienia o redukcji broni strategicznej.

Wczoraj Barack Obama zjadł śniadanie z premierem Władimirem Putinem. Było to pierwsze spotkanie obu polityków. Amerykański przywódca powiedział, że szef rosyjskiego rządu zrobił na nim bardzo dobre wrażenie.

Podczas wystąpienia w Rosyjskiej Szkole Ekonomii prezydent Barack Obama powiedział, że budowa tarczy antyrakietowej nie będzie konieczna, jeżeli uda się zlikwidować zagrożenie nuklearne ze strony Iranu. Jednocześnie poprosił o zaangażowanie w tę sprawę Rosji. Zaznaczył, że oba kraje powinny odrzucić stereotypy i zapomnieć o dawnych barierach.

Barack Obama spotkał się również z byłym prezydentem Związku Radzieckiego - Michaiłem Gorbaczowem, a także z przedstawicielami rosyjskiej opozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.