Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7627 miejsce

Prezydent Starogardu Gdańskiego straci stanowisko?

W niedzielę, 25 marca w Starogardzie Gdańskim odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują czy odwołać z funkcji obecnego prezydenta miasta Edmunda Stachowicza.

Edmund Stachowicz, prezydent Starogardu Gdańskiego / Fot. Krzysztof KalkowskiOd listopada do stycznia grupa mieszkańców zbierała podpisy pod wnioskiem w sprawie przeprowadzenia referendum. Impulsem do podjęcia inicjatywy była decyzja prezydenta miasta o reorganizacji stołówek szkolnych, w wyniku czego przestałyby one być finansowane przez miasto. Po fali protestów władze miasta z pomysłu się wycofały, ale organizatorzy akcji referendalnej nadal twierdzą, że miasto pod rządami obecnego prezydenta nie rozwija się. "Niedługo ruszymy z kampanią referendalną, bo chcemy przekonać jak najwięcej mieszkańców do tego, by poszli na referendum i oddali głos za odwołaniem prezydenta - mówił na łamach "Dziennika Bałtyckiego" Marcin Wichert, pełnomocnik inicjatorów referendum.

Zarzuty o brak rozwoju miasta odpiera prezydent Starogardu "Miasto rozwija się, o czym świadczy chociażby szereg inwestycji z ostatnich lat. Za inicjatywą tą stoją politycy Platformy Obywatelskiej i myślę, że dla społeczeństwa miasta staje się to już czytelne" - uważa Edmund Stachowicz.

Organizatorzy zbiórki podpisów przyznają, że część z nich została dostarczona przez lokalnych radnych PO, ale stanowczo podkreślają, że akcja referendalna to pomysł zwykłych mieszkańców. "Nie mogliśmy zabronić zbierania podpisów nikomu, także radnym" - dodaje Wichert.

Wczoraj Komisarz Wyborczy w Gdańsku zdecydował, że referendum odbędzie się w niedzielę, 25 marca. Będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział, co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborze prezydenta w 2010 roku czyli 7135 mieszkańców.

Edmund Stachowicz jest prezydentem Starogardu Gdańskiego od 2006 roku. Wcześniej między innymi zasiadał w sejmiku województwa pomorskiego oraz był posłem IV kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.