Facebook Google+ Twitter

Prezydent stolicy: Nie pójdę na referendum i nikt z mojej rodziny

- Nie pójdę na referendum. Ani nikt z mojej rodziny. Rozmowa z Guziałem? A, dlaczego miałabym się z nim spotkać? W debacie wezmę udział, ale dopiero, gdy dojdzie do wyborów – mówi pani prezydent w radiu.

 / Fot. Wikimedia CommonsW szybkim tempie zbliża się termin warszawskiego referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Wltz. Goszcząca w Radiu Zet, zapowiedziała, że nie zagłosuje w referendum w swojej sprawie. Nie weźmie też udziału, w debacie ze swoim głównym przeciwnikiem i oponentem, Piotrem Guziałem, z Ursynowa.

- Nie pójdę na referendum. Ani ja, ani nikt z mojej rodziny. Rozmowa z Guziałem? A, dlaczego miałabym się z nim spotkać? W debacie wezmę udział, ale dopiero, gdy dojdzie do wyborów - mówiła prezydent Gronkiewicz-Waltz.

Pani prezydent, odpierała w radiu zarzuty burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, który mówi, że prezydent Warszawy zrealizowała przez siedem lat, tylko 20 procent swoich obietnic wyborczych. - On nie umie liczyć, bo liczy moją strategię dla Warszawy. To było rozwiązanie na 20-30 lat – odpowiedziała krótko.

Na pytanie słuchacza: "Co pani ma sobie do zarzucenia?", Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła: "Brak systematycznego informowania, co się dzieje w Warszawie". I dodała, że problemy z komunikacją z warszawiakami, które wynikały z tego, że "nie jest typem medialnej celebrytki". Przypomniała, że w trakcie Euro 2012 "kontakt z mieszkańcami był permanentny", za to w bieżącym roku uczestniczyła w debatach na temat bezpieczeństwa, które odbywały się w każdej stołecznej dzielnicy.

Czy ma jakiś sukces i jaki uważa ewentualnie za największy? Według pani prezydent – jej największym sukcesem są inwestycje w mieście: budowa metra, dokończenie mostu Marii Skłodowskiej-Curie oraz Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Historii Żydów Polskich. Przecież niektóre z tych projektów były autorstwa jej poprzedników – pada wytyk w radiu. Na ten zarzut, prezydent stolicy odpowiada: - Planowanie jest najłatwiejsze, ale potem trzeba to wykonać.

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz chciałaby zostać komisarzem stolicy, w takiej sytuacji, gdyby odwołano ją z funkcji prezydenta, w referendum? To pytanie jednak delikatnie zbyła: - Nie zastanawiam się, co będzie - zajmuję się swoimi bieżącymi obowiązkami.

Na niewiele ponad trzy tygodnie przed referendum warszawskim, ustały ataki przeciwników prezydent i wyciszyły się akcje propagandowej gry, przedstawicieli partii PiS, która od początku ostro pretenduje do przejęcia władzy w Warszawie. Po euforii zwycięstwa w wyborach uzupełniających senatora na Podkarpaciu – PiS zapowiedziało: Czas na Warszawę! Trwa wielka mobilizacja w partii. - Chcemy przezroczystych urn podczas wyborów - żądano. Nagle nikt już niczego nie żąda. Dlaczego?

Jak kubeł zimnej wody na głowę, zleciała kierownictwu partii Jarosława Kaczyńskiego informacja, z pijackiej imprezy podkarpackiej, z udziałem m.in. Adama Hofmana, który przed kobietami z biura poselskiego, przechwalał się swoim penisem. Nagranie na wideo z tego wesołego wieczora pokazano w Internecie.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

A jak się piecze kapiszony, bo to coś nowego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiStolety strzelają proszkiem do pieczenia kapiszonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
"Pani Elżbieta Szychlińska broni coś co się skompromitowało i upadło.Jak człowiek uczciwy może stawać bronie aferzystów i kwintesencji zła jakim jest Platforma."

Czy Pan świadomie użył wyraz "kwintesencja"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieta Szychlińska broni coś co się skompromitowało i upadło.Jak człowiek uczciwy może stawać bronie aferzystów i kwintesencji zła jakim jest Platforma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to zdjęcie chyba było w lustrze robione...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, na pani miejscu nie podejmowałbym tego toku myślenia z zaprezentowaną przez panią modyfikacją gdyż jest dla pani lekko niekorzystny. Swoją drogą dzielnie pani broni HGW. Jak na wielkiego kibica Platformy przystało. Tylko pozazdrościć zwolenników :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes Kaczyński jest 3 lata starszy od Haneczki zatem idąc tokiem myślenia pana Koźmińskiego mózgu nie ma .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magda - )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))
A co do HGW ,to na starość szare komórki przestają pracować jak trzeba,to widać po jej wypowiedziach, więc zmiana na stanowisku prezydenta Warszawy jest konieczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku :)))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.