Facebook Google+ Twitter

Prezydent swymi przejazdami zakorkuje Warszawę?

Prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję, że zamieszka w Belwederze. Codziennie będzie dojeżdżał do pracy na Krakowskie Przedmieście do Pałacu Prezydenckiego. Warszawiacy obawiają się, że z powodu wstrzymywania ruchu utkną w korkach.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Koniecpolski_palace_warszawa.jpg Prezydent dojeżdża do pracy ze swojego mieszkania na Powiślu. Jak podaje dziennik "Życie Warszawy" w najbliższych dniach ma się przeprowadzić do Belwederu. Stamtąd codziennie będzie przejeżdżał na Krakowskie Przedmieście do Pałacu Prezydenckiego. Kolumna będzie się składać z minimum pięciu aut.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta godzina rozpoczęcia pracy głowy państwa „uzależniona jest od planu spotkań i aktywności w danym dniu”. Biuro Ochrony Rządu opracowało już dwie trasy, którymi Prezydent będzie dojeżdżał do pracy. Najczęstszym wariantem będzie przejazd Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Druga z podstawowych trasa poprowadzi ul. Rozbrat i Kruczkowskiego do Karowej.

-Za czasów prezydenta Lecha Wałęsy ruch był wstrzymywany regularnie. Kiedy jeździł Aleksander Kwaśniewski, znacznie rzadziej. Nie chcieliśmy denerwować ludzi - twierdzi były oficer BOR. Prezydent Komorowski chce zamykać poprzeczne ulice w ostateczności.

W Belwederze przez większość swojej kadencji mieszkał Lech Wałęsa. W 1994 roku zdecydował się na przeprowadzkę na Krakowskie Przedmieście. W Pałacu Prezydenckim mieszkali też Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.

W jednym z wywiadów Wałęsą przyznał, że powodem przeprowadzki był m.in m.in. hałas autobusów, które podjeżdżały Belwederską w kierunku Łazienek. -Od czasu prezydentury Lecha Wałęsy kupiliśmy ok. tysiąca niskopodłogowych autobusów- mówi w rozmowie z Wiadomościami24.pl rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki. Autobusy, które w tym miejscu rzeczywiście podjeżdżają pod górę, nie powinny stwarzać hałasu- dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wyborca
  • Wyborca
  • 10.09.2010 19:11

Wielki hałas autobusów przestraszył naszego prezydenta :)

Czy wiesz, że w 2010 mamy największe przychody od 10 lat - tylko co z tej naszej "zielonej wyspy", jeśli rząd ma też największe wydatki też od 10 lat, bo nie tnie kosztów.

polskie-partie-polityczne.appspot.com

Zastanów się, czy popierasz brak reform - zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w "Pierwszym Wolnym Sondażu"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobi sie tunel i po sprawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.