Facebook Google+ Twitter

Prezydent Syrii: Pokój z Izraelem jest możliwy, ale...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 16:16

Prezydent Syrii powiedział, że pokój z Izraelem jest możliwy, ale o normalnych relacjach będzie można mówić po rozwiązaniu konfliktu z Palestyńczykami. Wywiad z Basharem al-Assadem opublikował dziennik z Emiratów Arabskich "Al-Khaledż".

Prezydent Syrii powiedział, że pełen pokój będzie możliwy do osiągnięcia dopiero, gdy Izrael zakończy konflikt z Palestyńczykami. Jego zdaniem, w ich interesie leży aby Syria koordynowała ich negocjacje z Izraelem. A to dlatego, że Tel Awiw po podpisaniu porozumienia z Damaszkiem odłoży sprawę palestyńską na bok.

Izrael i Syria rozpoczęły negocjacje pokojowe w zeszłym roku, za pośrednictwem Turcji. Syria domaga się zwrotu Wzgórz Golan, zajętych przez Izrael w 1967 roku. Izrael chce z kolei, aby Damaszek ograniczył kontakty z Iranem, Hamasem i libańskim Hezbollahem. Negocjacje zostały wstrzymane po rozpoczęciu przez Izrael ofensywy w Strefie Gazy.

W zeszłym miesiącu Damaszek poinformował, że jest gotowy powrocić do stołu, ale chce aby w rozmowach uczestniczyły Stany Zjednoczone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.