Facebook Google+ Twitter

Prezydent: To ja podjąłem decyzję o przeniesieniu krzyża

Bronisław Komorowski stwierdził, że konflikt wokół krzyża szkodził wszystkim, także Prawu i Sprawiedliwości. "Sytuacja dojrzała do tego, żeby odpowiednie decyzje podjąć. Ja je podjąłem" - powiedział.

Prezydent RP Bronisław Komorowski / Fot. PAP/Jacek TurczykPrezydent RP Bronisław Komorowski powiedział, że to on podjął decyzję o przeniesieniu krzyża do kaplicy Pałacu Prezydenckiego: "Sytuacja dojrzała do tego, żeby odpowiednie decyzje podjąć. Ja je podjąłem. Podjąłem w przekonaniu, że to służy również umocnieniu soborowej zasady poszanowania i wzajemnej autonomii państwa i Kościoła" - stwierdził.

"Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa, dla autorytetu Kościoła, a także pogłębieniem dyskomfortu zdecydowanej większości ludzi wierzących w Polsce, którzy obserwowali z niepokojem grę polityczną toczoną wokół krzyża oraz zachowania, które uwłaczają jego godności" - dodał.

Jak podaje TOK FM Bronisław Komorowski stwierdził również, że konflikt wokół krzyża szkodził wszystkim, także Prawu i Sprawiedliwości. Wyraził nadzieję, że Jarosław Kaczyński dostrzeże w zakończeniu konfliktu szansę na przebudowę wizerunku swojej partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

elżbieta k.
  • elżbieta k.
  • 19.09.2010 06:01

Panie prezydencie! Tak trzymac . Można było co prawda zrobic to w ten sam sposób kilka miesięcy temu, ale lepiej późno jak wcale. Nie żałuję, że glosowałam na Pana. Pana wygrana w wyborach pozwoliła zdląc z twarzy J. Kaczyńskiego wszystkie maski, jakie na czas trwania kampanii pozakładal. Szkoda, że tyle jeszcze ludzi tego nie zauważyło.
Myślę, że będzie Pan trwał w tej decyzji i żaden kompromis jej nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra R.
  • Aleksandra R.
  • 17.09.2010 16:35

Macie racje. Komorowski to rozsądny polityk :) Całkowite przeciwieństwo tego zakłamanego i małego Kaczyńskiego. Swoimi manifestacjami tylko podzielił Polaków. A jego " żołnierze" to banda fanatyków i ludzi którzy mogliby po prostu zapluć PO. Jestem całym sercem za Platformą Obywatelską :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Naten Czas
  • Naten Czas
  • 17.09.2010 13:31

Zapewne zasłaniał widok... musiał być ogromny:))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Dobies
  • Jan Dobies
  • 17.09.2010 12:42

Szkoda że tak po cichczu i tak póżno ze strachem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko słowa rozsądku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magdalena. Cóż za wyrafinowana ironia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję! Rety, jaka to ulga, czytać takie mądra słowa, tak spokojne, wyważone, normalne, łagodne, rozsądne... I w dodatku mówi to polityk! Mądrze oddałam swój głos w wyborach prezydenckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.