Facebook Google+ Twitter

Prezydent: To najlepszy czas na referendum ws. szpitali-spółek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 08:02

Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że zabiega o rozpisanie referendum w sprawie prywatyzacji służby zdrowia, gdyż kwestia ta dotyczy interesu większości Polaków. Prezydent wyjaśnił w "Sygnałach Dnia", że obecnie jest najlepszy moment na przeprowadzenie głosowania powszechnego, gdyż projekty ustaw w sprawie zmian w opiece zdrowotnej znajdują się w parlamencie.

Dwa dni temu prezydent poinformował w orędziu, że wystąpi do Senatu z inicjatywą referendum w sprawie prywatyzacji służby zdrowia. Zapytany o powodzenie inicjatywy wobec faktu, iż w Senacie większość ma Platforma Obywatelska i że inicjatywa może zostać odrzucona prezydent powiedział, że istnieją jeszcze inne formy przeprowadzenia referendum. Jako jedną z nich wskazał zebranie odpowiedniej liczby podpisów pod wnioskiem w tej sprawie.

Lech Kaczyński zaznaczył, że Polacy powinni mieć prawo do decydowania o kształcie rozwiązań systemowych w służbie zdrowia. Dodał, że społeczeństwo powinno w głosowaniu zadecydować, czy służba zdrowia ma podlegać grze rynkowej.

Lech Kaczyński przyznał w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że konieczne jest także przeprowadzenie referendum w sprawie wprowadzenia wspólnej unijnej waluty. Zdaniem prezydenta zbyt wczesne wprowadzenie w naszym kraju euro może skutkować tym, że przeważająca część społeczeństwa zbiednieje. Gość "Sygnałów Dnia" podkreślił, że pochopne wejście Polski do strefy euro wiąże się także zagrożeniem dla naszej gospodarki, ponieważ może ona nie wytrzymać konkurencji z Zachodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.