Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17529 miejsce

Prezydent Torunia podziękował sztabom WOŚP

W budynku Urzędu Miasta w Toruniu odbyło się spotkanie prezydenta z przedstawicielami trzech toruńskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacja zbiórki jeszcze pod koniec 2008 roku stała pod znakiem zapytania.

Prezydent wręczył upominki - pióra i imienne podziękowania wolontariuszom toruńskich sztabów WOŚP / Fot. Łukasz KołtackiPrezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się w urzędzie miasta z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby podziękować im za wytężoną pracę oraz wręczyć drobne upominki w postaci piór. Ci z kolei przekazali na jego ręce pamiątkową plakietę z dedykacją dla urzędu miasta. Finał WOŚP w grodzie Kopernika, który odbył się pod hasłem "Pełno kultury" okazał się rekordowy, choć pod koniec 2008 roku twierdzono, że się w ogóle nie odbędzie.

Podczas spotkania obecni byli wolontariusze z trzech sztabów: Dwór Artusa (Łukasz Wróblewski, Robert Majewski, Łukasz Broniszewski), Zespołu Szkół nr 3 (Michał Studziński, Wojciech Głowacki, Wiktor Kowalski) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 (Anita Nowak, Katarzyna Syguła i Jolanta Korman). Rozmawiano o minionym finale, o tym co udało się osiągnąć jak i o tym, co wymaga poprawy. Wskazywano też na problemy związane z Katarzyna Syguła, Sztab WOŚP – Szkoła Podstawowa nr 1 podczas czytania podziękowań od prezydenta miasta / Fot. Łukasz Kołtackiniewspółmiernym czasem antenowym w mediach lokalnych i krajowych do wysiłku wolontariuszy. Pojawiały się także nowe pomysły dotyczące organizacji przyszłych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze podczas spotkania z prezydentem miasta / Fot. Łukasz KołtackiW Toruniu kwestowało 570 wolontariuszy, którzy w swych puszkach uzbierali ponad 192 tys. zł. Serduszko WOŚP za 44 tys. zł wylicytował pan Adam Plewa. Dobrze spisała się również toruńska firma Consus, która zakupiła serduszko nr 1 na głównej licytacji w Warszawie za ponad 1 mln zł. Pieniądze cały czas spływają, m.in. z aukcji internetowych. Przewiduje się, że zebrana w Toruniu kwota wyniesie ostatecznie około 300 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najważniejsze to być w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, blisko tam, gdzie coś ważnego się dzieje w swoim regionie. Jak widać po zdjęciach Autor był bardzo blisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.