Facebook Google+ Twitter

Prezydent u marynarzy w Świnoujściu

Dzisiaj prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził marynarzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Prezydent Komorowski podczas wizyty w Świnoujściu. / Fot. Jacek Kwiatkowski [MW RP]Prezydent RP Bronisław Komorowski gościł u marynarzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Podczas wizyty spotkał się z marynarzami stacjonujących okrętów oraz zapozna się ze sprzętem będącym na wyposażeniu świnoujskiej jednostki. Prezydentowi towarzyszył Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Mieczysław Gocuł oraz Dowódca Marynarki Wojennej RP admirał floty Tomasz Mathea.

Wizyta głowy państwa i zwierzchnika Sił Zbrojnych RP była okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonych w obronności kraju marynarzom i oficerom.

Prezydent podziękował za wierną i oddaną służbę na morzu i dla dobra ojczyzny. Wyraził tez nadzieję, że Marynarka Wojenna wzbogaci się wkrótce o 20 nowoczesnych okrętów, samoloty, rakiety, samoloty bezzałogowe. Podkreślił, że jest to ogromna szansa dla bezpieczeństwa Polski i musi być zrealizowana.

Osobne podziękowania Prezydent skierował do saperów i nurków-minerów. Przypomnijmy, że tylko w lipcu nurkowie-minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców wydobyli z dna toru wodnego Szczecin - Świnoujście w rejonie Kanału Mielińskiego blisko 130 bomb głębinowych oraz ponad 8 tysięcy sztuk amunicji przeciwlotniczej i artyleryjskiej.

Na zakończenie uroczystości Prezydent przyjął defiladę pododdziałów.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.