Facebook Google+ Twitter

Prezydent ujawnia listy ws. samolotów na szczyt UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-20 15:28

Kancelaria Prezydenta ujawniła korespondencję z Kancelarią Premiera, dotyczącą zamówienia samolotu specjalnego TU-154M dla prezydenta. Chodzi o ubiegły tydzień, kiedy Lech Kaczyński chciał wbrew rządowi polecieć na szczyt Unii Europejskiej w Brukseli rządowym samolotem.

Pierwszy list do Kancelarii Premiera wpłynął 3 października. Kancelaria Prezydenta prosiła w nim o zapewnienie samolotu dla prezydenta na szczyt w Brukseli 15 października i powrotnego dzień później.

13 października Kancelaria Prezydenta podała w korespondencji skierowanej do Kancelarii Premiera godzinę planowanego przez Lecha Kaczyńskiego odlotu i przylotu rządowego Tupolewa. Dzień później, a więc w dniu wylotu delegacji z premierem, dowódca pułku samolotów pułkownik Ryszard Raczyński prosi ministra obrony o koordynację lotów premiera i prezydenta.

Do Zespołu Obsługi Zagranicznej Kancelarii Prezydenta tego samego dnia wpłynęło pismo pułkownika, w którym poinformowano, że zgodnie z decyzją premiera samolot ma pozostawać w ciągłej dyspozycji delegacji w Brukseli.

W dniu wylotu premiera do Brukseli Kancelaria Prezydenta wysłała do Kancelarii Premiera list, w którym podkreślono, że prezydent chce zapewnienia dwóch samolotów JAK 40 do Brukseli w związku z brakiem rządowego Tupolewa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.