Facebook Google+ Twitter

Prezydent Vaclav Klaus z wizytą w Polsce

29 października 2013 roku odbyła się wizyta Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa i wszystkich Ambasadorów stacjonujących w Polsce na święcie narodowym Czech w Hotelu Hyatt Regency w Warszawie.

Prezydent Czech Vaclav Klaus i Bogdan Węgrzynek Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Krzysztof M. RatschkaPrezydent Vaclav Klaus przyjechał do Polski z oficjalną wizytą z okazji 95. rocznicy Niepodległości Republiki Czeskiej. Jego potwierdza bardzo dobrą współpracę polsko-czeską.

Prezydent Czech Vaclav Klaus i Bogdan Węgrzynek Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Krzysztof M. RatschkaPrezydent Czech Vaclav Klaus rozmawiał w warszawskim Hotelu Hyatt Regency z Bogdanem Węgrzynkiem o współpracy pomiędzy klastrami polsko-czeskim, które Bogdan Węgrzynek reprezentował jako Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie i jako Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Prezydent Czech Vaclav Klaus i Bogdan Węgrzynek Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Krzysztof M. RatschkaSpotkanie było okazją do omówienia kwestii związanych z przyszłością współpracy polsko-czeskiej. Bogdan Węgrzynek został zaproszony przez Prezydenta Klausa na misję gospodarczą do Czech, na którą Prezes Klastra OKIP wyjeżdża w tym tygodniu, gdzie będzie reprezentował klastry na spotkaniach gospodarczych.

Vaclav Klaus deklarował chęć strony czeskiej do współpracy gospodarczej. Zaznaczał konieczność budowy infrastruktury drogowej, przesyłowej i energetycznej pomiędzy Polską a Czechami.

Bogdan Węgrzynek Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Krzysztof M. RatschkaPrezydent Klaus mówił również, że Polska jest dla Czech krajem najbliższym. Wyrażał zadowolenie, że powstały tak wspaniałe relacje między naszymi krajami.

Polsko-czeska współpraca to między innymi zagadnienia transportu i infrastruktury energetycznej wraz z budową wspólnej sieci przesyłowej, w tym dzięki umiejętnemu wykorzystaniu środków unijnych. Wysoko oceniana jest współpraca Polski i Czech nie tylko w Unii Europejskiej, ale również w Grupie Wyszehradzkiej.

Bogdan Węgrzynek Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Krzysztof M. RatschkaJak wymieniał również Prezydent, trwa okres rekordowych obrotów handlowych pomiędzy Polską a Czechami, wzrasta zakres inwestycji, kwitnie wymiana kulturalna, współpraca transgraniczna i turystyka.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Polsce zapomina się, że południowymi sąsiadami są Czesi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.