Facebook Google+ Twitter

Prezydent w wersji beta

W poniedziałek zostanie udostępniona nowa wersja serwisu Prezydent.pl. Do września będzie dostępna pod adresem beta.prezydent.pl, a później ma zastąpić aktualną stronę głowy państwa.

 / Fot. beta.prezydent.pl W tej chwili zawartość chroniona jest hasłem, ale już dziś czytelnicy Wiadomości24.pl mogą zobaczyć nowe oblicze prezydenckiego serwisu. Zmianie uległa kolorystyka (nigdzie nie widnieją barwy biało-czerwone) i charakter witryny. Duży nacisk położono na multimedia - zdjęcia, filmy, blog (na razie z wpisami administratorów strony) oraz wirtualną wycieczkę po pałacu.

 / Fot. beta.prezydent.plW obszernym dziale aktualności opisywane są poczynania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego ministrów. Co ciekawe, wśród "ludzi prezydenta" (dział o takiej nazwie) nadal widnieje Piotr Kownacki, urlopowany szef kancelarii. W dziale "nasz kraj" dostępne są informacje o Polsce, tekst Konstytucji, można nawet ściągnąć plik graficzny godła, czy hymn narodowy w formacie mp3. Z "pytań i odpowiedzi" dowiemy się gdzie prezydent przechowuje otrzymane prezenty, czy jest profesorem, albo czy pierwsza dama otrzymuje wynagrodzenie.

 / Fot. beta.prezydent.plPod koniec sierpnia ruszyć mają "Debaty", czyli "forum prezentacji opinii w kwestiach ważnych dla funkcjonowania naszego państwa i społeczeństwa". Twórcy nie zdradzają jeszcze formy dyskusji i jak będzie ona wyglądała. Nie zabrakło informacji dotyczących aktywności prezydenta. Łatwo sprawdzimy jaki los spotkał ustawy lub ile osób prezydent ułaskawił. Przewidziano również dział dla dzieci, ale do tej pory świeci pustkami.

Nowa wersja ma zostać udostępniona wszystkim pod adresem beta.prezydent.pl już w poniedziałek. Pierwszeństwo mieli dziennikarze, którym administratorzy udostępnili hasło dostępu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

-> http://beta.prezydent.pl/aktualnosci/blog/art,3,dzis-ruszamy.html :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst doczekał się komentarza na blogu beta.prezydent.pl :) Ekipa zapewnia, że strona dla dzieci jest w budowie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2009 15:46

Przynajmniej, w przeciwieństwie do W24, napisana w XHTML i to zgodnie ze standardami. U nas cały czas siedzą na HTML4 i nawet pseudorestrykcji tego języka programiści nie potrafią spełnić.

A sama strona dobra, przejrzysta, tylko czcionka do wymiany. Szeryfy w internecie to nie jest generalnie dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkiem niezła, przejrzysta, CSS-owa z paroma strona dodatkami dla uatrakcyjnienia. Przypomina nieco... Wiadomości24 :-D
Ta czcionka trochę razi - lepsza byłaby sans-serif i to nowsza (dla osób z Vistą/Office 2007 oraz Mac OS można było dać Calibri/Corbel/Abadi/Lucida Grande).

Rewelacja to nie jest, mam nadzieję, że z moich (jako podatnika) pieniędzy za nią nie przepłacono. Ale to jest takie, powiedzmy, niezbędne minimum, jakie powinna spełniać witryna kancelarii prezydenta, który przecież jako prezydent pełni funkcję reprezentacyjną. Stara wersja strony jest przestarzała, prymitywna, layout zbudowany na tabelce (wstyd!) i mimo że nie posiada żadnych "wodotrysków" i nie jest przeładowana grafiką, poszczególne podstrony wczytują się bardzo długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.