Facebook Google+ Twitter

Prezydent w "Wujku": Tu polała się górnicza, solidarnościowa krew

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-12-16 21:29

W Katowicach odbyły się obchody upamiętniające 30. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek". Podczas oficjalnej części, pod pomnikiem upamiętniającym masakrę wieniec złożył m. in. prezydent.

 / Fot. Adam Skalski / Fot. .Obchody 30. rocznicy masakry w kopalni "Wujek" rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji poległych górników. Następnie uroczystości przeniosły się na plac NSZZ "Solidarność". Tam, pod pomnikiem wieńce złożył m. in. prezydent Bronisław Komorowski.

 / Fot. Adam Skalski-Pamiętam ten dzień. 16 grudnia 1981 roku. Będąc w obozie internowania na warszawskiej Białołęce usłyszałem z głośników więziennych informację o tym, co tu się wydarzyło. Usłyszeliśmy wszyscy wieść o tym, że tu na Śląsku polała się górnicza, solidarnościowa krew. To był szczególny moment - wspominał Komorowski.

Po zakończeniu części oficjalnej na specjalnie przygotowanej scenie pokazano multimedialne widowisko. Atmosferę sprzed lat tworzyły jeżdżące po terenie kopalni wozy bojowe, uruchomiony został nawet wojskowy helikopter, który kilka razy przelatywał nad sceną

 / Fot. Adam Skalski30 lat temu podczas strajku w kopalni "Wujek" w Katowicach po wprowadzeniu stanu wojennego od milicyjnych kul zginęło dziewięciu górników.

"Pomimo upływu 30 lat mocodawcy zbrodni pozostają bezkarni" - ten napis był ostatnim elementem pokazu multimedialnego.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

S.Ziętarski
  • S.Ziętarski
  • 20.12.2011 14:54

@Mirosław Kraszewski
"Moje zrodla sa sprawdzone. Najwyzszej jakosci krajowej(PL) i zagranicznej(D)".

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA - to najlepszy komentarz:D:D:D:D:D Panie Mirosławie - do debaty się Pan nie nadajesz, ale kabareciarz z Pana pierwsza klasa:D:D:D:D Przypominają się czasy PRL kiedy to mieliśmy wg władz "Pluralizm partyjny i medialny":D:D:D:D Taki sam związek z prawdą;D:D:D:D
Jak będziesz miał Pan audycję kabaretową w swej niemieckiej ojczyźnie to daj Pan znać na W24 :D Za taki artykuł dam choćby i sto gwiazdek :D:D:D

Ubaw po pachy:D Niech Pan jeszcze coś napisze;D:D:D Proszę! Błagam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eMotylek
  • eMotylek
  • 19.12.2011 17:59

Panie Arciszewski, trudno zrozumieć pana nienawiść do państwa i ludzi tamtego okresu.Czasy PRL-u dla większości tamtego pokolenia kojarzą się dobrze,dla wszystkich była praca, tanie mieszkania , praktycznie bezpłatna opieka lekarska, darmowe szkolnictwo, tanie wczasy i sanatoria oraz przedszkola i żłobki za grosze.Wszystko to polska klasa robotnicza straciła w wyniku kontrrewolucji zorganizowanej przez solidarność pod dyktando KK i stanowiących w większości jego agenturę doradców. Co się tyczy stanu wojennego to przed jego wprowadzeniem poważnie rozważana była obcja przekazania władzy dla NSZZ Solidarność, na co także , co może wydawać się dziwne, naciskał także były ZSRR. Mówiono wprost jeżeli żądzicie na tyle źle że klasa robotnicza was nie chce słuchać to dajcie jej władzę. Niestety środowisko ówczesnej opozycji nie potrafiło wygenerować z siebie odpowiedzialnej ekipy zdolnej do przejęcia władzy i przyjęcia odpowiedzialności za Polskę w tamtym czasie. Z resztą elity postsolidarnościowe do dziś nie potrafią rządzić państwem co widać na każdym kroku. Co się tyczy stanu wojennego to poza nazwą z wojną nie miał on nic wspólnego a ilość ofiar w ludziach była wręcz symboliczna, więcej ludzi ginie dziennie na drogach niż w czasie całego stanu wojennego.Mówienie o zbrodniarzach i o zbrodniach jest zwykłym nadużyciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiekopomna wizyta i wywiad dla wiekopomnego Janke, który nie doczekał się poparcia swoich tez, przemycanych w pytaniach do Obamy; usłyszał raczej rzeczy mocno uwierające jednego z panów, który wyznaje zasade, "im gorzej, tym lepiej".

http://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/artykul/Spojrzcie_wstecz_i_docencie_jak_daleko_zaszliscie,68765.html

"Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką Polska może robić i robi dla nas, jest służenie jako znakomity model demokracji i silnej gospodarki rynkowej. Polska jest w pełni zintegrowana z Europą. Ostatniej nocy jadłem kolację z prezydentem Komorowskim i wszystkimi prezydentami z Europy Środkowej i Wschodniej. Było budujące obserwować, jak bardzo inne państwa spoglądają na Polskę jako przykład bardzo udanych reform. To jest bardzo ważne dla Stanów Zjednoczonych. Bo jeśli Europa jest zintegrowana, pokojowa i zamożna, to jest to bardzo dobre dla nas, dla naszego bezpieczeństwa i dobre dla ogólnoświatowej gospodarki."...

"Myślę, że wy Polacy powinniście przede wszystkim spojrzeć wstecz i docenić, jak daleko zaszliście w tak krótkim czasie. Przez dwadzieścia pięć lat mogliście przejść od państwa, które miało słabą gospodarkę i olbrzymie ograniczenia polityczne do otwartego społeczeństwa i państwa z silną gospodarką rynkową, której zazdrości wam wielu innych w Środkowej Europie. Jesteście jedynym krajem, który nie przeszedł recesji podczas ostatniego kryzysu finansowego. W porównaniu z innymi krajami ciągle macie niskie bezrobocie. Demokracja jest czasem trudna, ludzie się kłócą, tak już jest. Winston Churchill kiedyś powiedział, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu. Myślę, że Polacy powinni czuć się dumni. Powinni zrozumieć, że jeśli będą zjednoczeni i jeśli dalej będą tak się rozwijać przez następne dwadzieścia pięć lat, Polska będzie liderem nie tylko w Europie, ale i na świecie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mirosław Kraszewski

Niechętnie kontynuując.
Na moment stosując pańską "poetykę"...
Proszę, żeby Pan przedstawił autoryzację poparcia tekstu, na który się Pan powołuje.
Mam na myśli solidarność z Panem wyrażoną przez wzmiankowanego Igora Janke...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Wczoraj 23:10
PS Dlaczego sie pan nie wezmie za napisanie artykulu o meskiej przyjazni ludzi z dwoch stron barykady, Komorowskiego i Rusaka, skoro poddalem panu temat? Powiem panu dlaczego, poniewaz nie wie pan nawet jak zaczac i od czego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 23:10

Moje zrodla sa sprawdzone. Najwyzszej jakosci krajowej(PL) i zagranicznej(D) Cytowany fragment pochodzi z Salonu24 czasopisma pana Redaktora Janke, ktory byl jedynym europejskim dziennikarzem dopuszczonym do prezyd3nta USA, podczas jego wiekopomnej podrozy po Europie.

Jezyk autora o rzyganiu jest kontynuzacja publicystyki pana Władysława Bartoszewskiego, ktory kilkakrotnie wypisywal o rzyganiu w tramwaju lub autobusie. Prosze nie imputowac mi takiego poziomu publicystyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 18.12.2011 23:24

Panie Gębka, pan Kraszewski to nowy ekran jest :).
Nowa jakość, a raczej jakoś, przy okazji to test na zidiocenie czytelników. Ilu jeszcze jest w stanie połknąć tą patologiczną redaktorską żabę :).

O autorach, przez litość nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mirosław Kraszewski

Z pokorą przyjmuję "połajankę" za "literówkę".
Skuteczne otwarcie linku skłania mnie do konstatacji, że pańskie źródła są "nie teges".
Raczy Pan raczyć się możliwością "istnienia" w specyficznym miejscu internetu. To miejsce nie jest bawarskim "Pudelkiem'...
Jeśli aspiruje Pan do bycia "Dziennikarzem obywatelskim" - nie powinien Pan powoływać się na kilkuakapitowe enuncjacje kończące się takim oto zdaniem: "Mam dość tej hipokryzji, bezczelności i tego bagna! Rzygać się chce tą platfomianą polityką! Jakim prawem uzurpują sobie oni tytuł moralny do takich publicznych wystąpień?". Taki tekst potrafi Pan sam "popełnić"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 22:09

slabiutko pan wyglada, gdy na poczatku brakuje jednej literki. To zawodzi zdolnosc wyszukiwania i percepcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://notatnikmieszczucha.salon24.pl/374310,o-uzurpatorach-szejnfeldzie-tusku-i-komorowskim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.