Facebook Google+ Twitter

Prezydent Warszawy niweluje bariery wraz z... drzewami

Podziwiam ludzi, którzy dążą do poprawy cudzego losu. Urzędnicy wypełniając swój obowiązek społecznej służby na co dzień i w każdym momencie swej niedocenianej często pracy starają się upiększać i ulepszać nasza wspólną rzeczywistość. Jesteśmy wszyscy przekonani, że ich służba niesie wiele pożytku całemu krajowi.

Dwa lata temu
W pobliżu, tuż przed nadejściem zimy rozpoczęto wymianę starych płyt chodnikowych na nowocześniejszą i ponoć piękniejszą kostkę brukową. Choć jeszcze rok wcześniej poświęcono sporo wysiłku na remont i wyrównanie chodnika z tradycyjnych, leżących może i od przedwojny, dużych płyt betonowych.

Termin rozpoczęcia robót (koniec roku kalendarzowego) kojarzy się z gwałtowną potrzebą wydania pieniędzy w starym roku. Likwidacja barier architektonicznych zaowocowała podniesieniem poziomu jezdni w bramie i uszkodzeniem jej szczytu. / Fot. R.GrzeszczykZerwano płyty chodnikowe i rozpoczęto układanie kostek betonowego bruku. Przy tej okazji podniesiono w wielu miejscach płaszczyznę chodnika, zlikwidowano koryto jezdni wjazdowych do bram, przez co zmniejszono wysokość prześwitu. Przy okazji zlikwidowano niecki po rosnących jeszcze niedawno drzewach. Właśnie to szczelne betonowanie niecek po drzewach, niczym zacieranie śladów po przeszłych koncepcjach architektury miejskiej zwróciło moją szczególną uwagę. Myślałem, że to niedopatrzenie, że to może samowola wykonawcy, że to droga na skróty. Z obywatelskiego obowiązku zwróciłem więc uwagę na ten znaczący dla mnie szczegół Zarządowi Dróg Miejskich - wykonawcy robót.

28 listopada 2010 roku napisałem do ZDM między innymi: "Z żalem ogromnym stwierdzam (i moi sąsiedzi również), że wymiana (chodnika) nie odbudowuje zieleni jaka była przy tej ulicy jak również nie zabezpiecza dzieci i mieszkańców przed zajmowaniem całej szerokości chodnika przez samochody." Jednocześnie stwierdziłem, że budowa betonowego klepiska nie jest zmianą na lepsze. Miałem nadzieję, że informacja spowoduje lustracje oraz porównanie remontowanego fragmentu z innymi fragmentami ulicy mniej zdegradowanymi, z lepiej utrzymaną i zabezpieczoną zielenią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

mikołajek
  • mikołajek
  • 23.03.2012 18:41

Podziwiam te komentarze , które w poruszanej tu sprawie potrafią być bezstronne , wyważone , taktowne i kulturalne.
A przecież pisanie w taki właśnie sposób o głupocie , ignorancji , niekompetencji i małostkowości wydaje się być prawdziwie karkołomne.
Grozy dodaje fakt uświadomienia sobie , że wszystko to dotyczy pani prezydent Gronkiewicz Waltz i jej urzędników. Tej samej pani prezydent której w sposób oczywisty nic nie jest w stanie usunąć z twarzy słynny na całą Polskę uśmiech a la Oszin. Dzięki Bogu dziś jest piątek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Steniu,
właśnie też mi się tak wydawało, bo żadne propozycje nie padły

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne Robercie @leming jest jednym z urzędasów p. Prezydent(?) któremu
"najlepiej siedziec na dupie i zagrzewac jajka.a nuz sie cos wylegnie".
Ot i mamy wizytówkę, nie tylko tego pana. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby leming reprezentował któryś z gabinetów ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
leming
  • leming
  • 23.03.2012 12:53

a co durniu zrobiles wiecej oprocz pisania listow.strop bramy zostal uszkodzony.takich glupich listow jak ty durniu napisales przychodzi codziennie dziesiatki.najlepiej siedziec na dupie i zagrzewac jajka.a nuz sie cos wylegnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minął rok, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nie mam też wielkiej nadziei na pozytywne zmiany na mojej ulicy. Strop bramy znów został uszkodzony - w innym miejscu. Nie wiem czy policja lub straż miejska bacznie dogląda bezpieczeństwa przechodniów na chodniku.
Być może w czeluściach siedziby Pani Gronkiewicz-Waltz sprawa przemieszcza się między gabinetami i piętrami a może zaległa już w archiwum.
Nie pierwsza i nie ostatnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 23.03.2012 09:30

Rada osiedla pewnie jeszcze baluje, u pani Prezydent ,albo leczy kaca w łóżkach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najważniejsze jest, jak myślę, i to niezależnie od efektu starań, że nie przeszedł Pan obojętnie obok tego, co Pana wkurza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie @ad Rem, gdzie rada osiedla?!
Ona przede wszystkim powinna zauważyć te bezsensowne poczynania
i interweniować - przecież w interesie mieszkańców!
Osoby odpowiadające Robertowi, myślę, rozpatrywały sprawę z poziomu biurka,
wątpię, aby ktoś pofatygował sie sprawdzić to osobiście, bo wyjaśnienia
gorzko rozbawiają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawałoby się, że wielość ludzkich głów powinna służyć pozytywnemu i skutecznemu rozwiązywaniu problemów. Czemu tak nie jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.