Facebook Google+ Twitter

Prezydent wręczył nominacje generalskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 16:11

Prezydent Lech Kaczyński wręczył trzy nominacje generalskie. Otrzymali je Andrzej Fałkowski, Bogusław Samol i Zygmunt Mierczyk. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński wręczył też zasłużonym osobom odznaczenia.

Zdaniem Lecha Kaczyńskiego polityka nadawania odznaczeń jest elementem polityki historycznej. Prezydent przypomniał, że nasz naród zawsze walczył o wolność - na mniejszą lub większą skale. Polacy walczyli o wolność w czasie zaborów jak i II wojny światowej. Walczyli też po wojnie w tak zwanej drugiej i trzeciej konspiracji.
Lech Kaczyński wręczył po raz pierwszy w historii nowe odznaczenia przyznawane za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa. Gwiazdę Iraku otrzymało 15 osób, a Gwiazdę Afganistanu 12.

Prezydent oddał hołd wszystkim tym, którzy wyjeżdżając na misje ryzykują, w imię wielkich, ogólnoludzkich wartości. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, w bardzo dużym stopniu przyczyniają się oni do wzrostu prestiżu i znaczenia Polski w Europie i na Świecie. Obydwa odznaczenia - Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu - mają charakter pamiątkowy. Odznaczenia te zostały ustanowione z inicjatywy Prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.