Facebook Google+ Twitter

Prezydent wstrzymuje wydanie listów uwierzytelniających

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 07:40

"Dziennik" pisze, że Lech Kaczyński wstrzymuje się z wydaniem sześciu ambasadorom listów uwierzytelniających. Uważa bowiem, że zagrożona jest nominacja ambasadorska dla Anny Fotygi - ustaliła gazeta.

Wewnętrzny konflikt po raz kolejny rzutuje na naszą politykę zagraniczną i może zakończyć się kompromitacją Polski - komentuje "Dziennik".

Z informacji gazety wynika, że czterech ambasadorów wyjechało na wskazane placówki bez prezydenckiego dokumentu. Kolejne dwie osoby wstrzymały swój wyjazd. "Istniała obawa, że podzielą los tamtych dyplomatów" - mówi informator z MSZ.

Według informacji "Dziennika" prezydent nie może doczekać się na podpisaną przez Sikorskiego zgodę na objęcie przez Fotygę ambasady przy ONZ. "I dlatego musi mieć coś w zanadrzu" - przyznaje jeden z prezydenckich urzędników.

"Dziennik" przypomina, że listy uwierzytelniające to dokumenty przeznaczone dla głowy państwa przyjmującego. Powinny zostać złożone w miejscowym MSZ najdalej kilka dni po przyjeździe. "Jedynym wytłumaczeniem zwłoki może być choroba i są tacy, którzy się nią tłumaczą, ale jak długo tak można?" - mówi jeden z wysokich rangą polskich dyplomatów.

Dopiero przyjęcie listów uwierzytelniających przez głowę państwa dopełnia obowiązek akredytacji. Od tej chwili ambasador może oficjalnie pełnić swoją funkcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.