Facebook Google+ Twitter

Prezydent: wydarzenia w Gruzji naruszają polskie interesy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 08:00

Prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" podkreśla, że w sprawie konfliktu na Kaukazie postanowił reagować zdecydowanie, gdyż wydarzenia w Gruzji naruszają polskie interesy. Jak dodaje prezydent, Polska należy do grupy krajów realistycznych, jeśli chodzi o Rosję i nie jest w tej polityce osamotniona.

W obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Lech Kaczyński przestrzega, że to, co się dzieje obecnie w Gruzji ma bezpośrednie skutki dla Polski - w szczególności dla naszych interesów i planów związanych z dywersyfikacją energetyczną. Zdaniem prezydenta, w przypadku braku stanowczej reakcji, Rosja może zacząć realizować swoje groźby, wypowiedziane jeszcze przez ówczesnego prezydenta Putina w Bukareszcie. (Putin zagroził wówczas rozpadem Ukrainy- przyp. red.).

Lech Kaczyński wyraził zadowolenie, że na szczycie Unii Europejskiej w ogóle poruszono sprawę bezpieczeństwa energetycznego, gdyż główną tematyką spotkania miała być sytuacja w Gruzji. Według Lecha Kaczyńskiego fakt, że temat ten pojawił się podczas szczytu, można uznać za jeden z sukcesów polskiej strony. Obszerny wywiad z Lechem Kaczyńskim publikuje "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.