Facebook Google+ Twitter

Prezydent zainaugurował obrady Narodowej Rady Rozwoju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 13:35

W Pałacu Prezydenckim odbywa się uroczysta inauguracja Narodowej Rady Rozwoju z udziałem Lecha Kaczyńskiego. Prezydent wręcza akty powołania na członków Rady, a potem ma otworzyć jej obrady.

Tematami inauguracyjnej debaty będą zmiany demograficzne zachodzące w polskim społeczeństwie i ich ekonomiczne konsekwencje oraz stan systemu ubezpieczeń społecznych.

Narodowa Rada Rozwoju została powołana jako gremium opiniodawczo-doradcze przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdaniem prezydenta, powstanie Rady było konieczne, gdyż nie ma obecnie w Polsce organu, które stwarzałoby możliwość debaty programowej o rozwoju naszego kraju i jego przyszłości. Prezydent chciałby, aby Narodowa Rada Rozwoju definiowała kluczowe wyzwania i oceny zagrożeń rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz formułowała cele strategiczne. Efektem jej prac będą przekrojowe analizy, dotykające problemów ekonomicznych i społecznych.

W skład Narodowej Rady Rozwoju wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk akademickich - naukowcy reprezentujący dziedziny takie jak: makroekonomia i finanse, prawo, socjologia i polityka społeczna, gospodarka przestrzenna, integracja europejska czy energetyka. Jej członkami są także szefowie głównych związków zawodowych oraz organizacji pracodawców. Zaproszenie przyjęli także reprezentanci wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.

W pracach Rady będą uczestniczyli także - specjaliści w zagadnieniach, które będą poruszane na spotkaniach, oraz przedstawiciele prezydenta - ministrowie, doradcy i współpracownicy.

Rada będzie obradowała na posiedzeniach zwoływanych wedle potrzeb, ale zakłada się, że będzie to nie rzadziej niż co kwartał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i super, że coś takiego powstało. Mam nadzieję, że jakby była zmiana w pałacu prezydenckim to działalność tej rady będzie kontynuowana. Ku chwale ojczyzny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.