Facebook Google+ Twitter

Prezydent zapowiada zmiany w funkcjonowaniu prokuratury

Prezydent zapowiada odejście od modelu, zgodnie z którym "wydzielona prokuratura, jednocześnie ma uprawnienia śledcze, sprawy nie trafiają do prokuratorów tylko do prokuratury właśnie. W związku z tym wchodzi w grę możliwość żonglowania. Sprawy są przekazywane innym prokuratorom, są odbierane. To jest najwyższy czas, ostatni moment na głęboką reformę ustroju prokuratury" - wyjaśnił prezydent Komorowski. jednocześnie prowadzi śledztwa. Bronisław Komorowski zgadza się z opinią Ryszarda Kalisza, który twierdzi, że prokuratura powinna śledztwa wyłącznie nadzorować.

Prezydent RP Bronisław Komorowski / Fot. Wikipedia / GNUBronisław Komorowski, w programie Kamila Durczoka „Fakty po Faktach” (TVN 24) powiedział, że absolutnie niezbędna jest głęboka reforma zasad funkcjonowania prokuratury. Podczas wywiadu wspominał, że należy się przyjrzeć gdzie leżą źródła słabości prokuratury, o których mówią zresztą sami prokuratorzy. Zdaniem prezydenta zmiany personalne są ważne, ale nader wszystko musi nastąpić zmiana systemu. Przyznał, że dziś prokuratura jest obiektem krytyki, podejrzeń oraz insynuacji.

Prezydent podczas swojej wypowiedzi zachęcał wszystkie środowiska polityczne do wspólnej pracy nad zmianą modelu i ustroju prokuratury, w wyniku których zmiany personalne będą ich pochodną.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie przekaże do Sejmu cały pakiet ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości, między innymi o Sądzie Najwyższym i Trybunale Konstytucyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W zakresie działania prokuratury, gdzie jednocześnie ma ona uprawnienia śledcze jesteśmy niechlubną wyspą na mapie Europy. I bardzo dobrze, że kolejna potrzebna inicjatywa ustawodawcza wyszła od prezydenta RP. Ględzenie, że "zbiera punkty" jest nie na miejscu. Zwyczajnie robi to, co do niego należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oddzielenie prokuratury od polityków nie powiodło się . Wybór Seremeta na Prokuratora Generalnego , który wziął sobie do pomocy zastępców ze stajni Ziobry było pomyłką .Prokuratur Generalny Seremet nie poczynił nic aby usprawnić pracę prokuratorów .Przedstawiciel związku prokuratorów ostro krytykuje swojego szefa . Jest tyle krytyki naszej pracy a on nawet nie próbuje nas bronić w mediach . Organizacja pracy nie odpowiada potrzebom chwili.
Reforma systemowa jest niezbędna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jurku, może Pan zgłosi swój projekt ustawy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ustawy Komorowskiego są bezwartościowe podyktowane wyłącznie chęcią zabłyśnięcia przed opinią publiczną i pozostanie w następnej kadencji żyrandolem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.