Facebook Google+ Twitter

Prezydent zaprosił minister Kopacz na naradę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 21:09

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił minister zdrowia Ewę Kopacz do Pałacu Prezydenckiego na jutrzejszą naradę poświęconą finansowaniu opieki zdrowotnej dla dzieci w okresie kryzysu.

Jest to odpowiedź na list minister Kopacz do prezydenta w sprawie zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

W piśmie, które w imieniu Lecha Kaczyńskiego wystosował do minister zdrowia doradca prezydenta Tomasz Zdrojewski czytamy, że ocena ustawy przesłanej do podpisu prezydenta , a szczególnie jej znaczenia i skutków dla całego systemu, jest niezwykle trudna, gdyż - między innymi - rząd nie przedstawił dotąd całościowego programu reformy i docelowego modelu systemu ochrony zdrowia, ponadto nie ogłosił swoich planów wobec zakresu i standardu tzw. koszyka.

Doradca prezydenta zwrócił też uwagę, że w ustawie zmieniono definicję świadczenia gwarantowanego. Jak napisał w liście - dotąd świadczenia gwarantowane definiowano jako w całości finansowane ze środków publicznych. W obecnej wersji proponuje się, by były finansowane ze środków publicznych w całości lub w części. Zdaniem Zdrojewskiego -ta nowa definicja budzi niepokój, gdyż może w przyszłości umożliwić znaczną swobodę interpretacyjną.

Tomasz Zdrojewski napisał też, że zespół doradców i prawnicy Kancelarii Prezydenta są gotowi do spotkania z minister zdrowia i przedstawicielami resortu w dowolnym zaproponowanym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.