Facebook Google+ Twitter

Prezydent zawetował ustawę medialną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 15:13

Prezydent zgłosił weto do nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PO. Lech Kaczyński poinformował na konferencji prasowej, że postąpi zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami.

Prezydent Lech Kaczyński mówił wcześniej, że jest "sceptyczny" wobec tej noweli, ale chce jeszcze poznać ostateczne stanowiska partii politycznych.

Prezydent odbył dzisiaj konsultacje polityczne w sprawie tej nowelizacji ustawy medialnej z przedstawicielami klubów parlamentarnych. W rozmowach uczestniczyli: Grzegorz Dolniak z PO, Marek Kuchciński z PiS, Stanisław Żelichowski z PSL i Jerzy Szmajdziński z Lewicy.

Do odrzucenia prezydenckiego weta, Platforma Obywatelska potrzebuje większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Sama wraz z koalicyjnym Poskim Stronnictwem Ludowym dysponuje 240 głosami.

Nowelizacja ustawy medialnej, autorstwa PO znacznie ogranicza kompetencje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Przyznawanie koncesji, kontrolowanie nadawców - z wyjątkiem kontroli programowej - przechodzi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ustawa zmienia też zasady wyboru członków KRRiT, rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych.

iar, mitrowski/łp/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.