Facebook Google+ Twitter

Prezydent zawetował ustawę o emeryturach pomostowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-15 18:11

Ustawa ogranicza liczbę uprawnionych do wcześniejszego kończenia aktywności zawodowej z ponad miliona do około 260 tysięcy osób. Prezydent podpisał jednak ustawę o emeryturach kapitałowych, pomimo - jak to określił - pewnych wątpliwości.

Prezydent argumentował swoją decyzję o wecie tym, że ustawa o pomostówkach jest niesprawiedliwa i narusza konstytucję. Dodał, że emerytury pomostowe byłyby znacznie niższe, niż obecne wcześniejsze świadczenia.

Lech Kaczyński powiedział, że przy pracach nad ustawą zabrakło mu dialogu społecznego. Jego zdaniem w Polsce istnieje problem zbyt wczesnego kończenia aktywności zawodowej, dlatego w interesie obywateli musimy dążyć do podwyższenia wieku przechodzenia na emerytury. Chodzi jednak o znalezienie rozwiązania systemowego opartego o umowę społeczną - podkreślił prezydent. Dodał, że wszelkie ustalenia muszą być wypracowane z dużym wyprzedzeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PO rządzi na zasadzie: a My Wam pokażemy, że zrobimy tak, jak nam się podoba bo mamy większość w sejmie. Nie mają przygotowania do zarządzania. Ich ustawy, rzeczywiście są niedopracowane i wcale się nie dziwię, że Prezydent je wetuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak komentarza odautorskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.