Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9070 miejsce

Prezydent Zduńskiej Woli trafił do aresztu

Sąd w Sieradzu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec prezydenta Zduńskiej Woli - Zenona R. Śledztwo koncentrowało się na nieprawidłowościach w spółkach miejskich, kampanii wyborczej oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych.

Zenon R. opuszcza sąd / Fot. Piotr AndrzejakJak poinformował obrońca Zenona R., mecenas Marcin Górski, obrona nie zgadza się z decyzją sądu i będzie składać zażalenie w tej sprawie. Areszt opuścił już drugi zatrzymany, były senator PiS i wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław R. W jego przypadku sąd zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł. Na wolność wyszedł też trzeci z zatrzymanych.

W poniedziałek funkcjonariusze ABW zatrzymali prezydenta Zduńskiej Woli Zenona R. Po zatrzymaniu, prezydent został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. Tam poddano go przesłuchaniu. Śledztwo w tej sprawie trwało od stycznia 2007 roku, a dotyczyło lat 2002 - 2008. Koncentrowało się na nieprawidłowościach w spółkach miejskich, jak i i kampanii wyborczej w wyborach samorządowych oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych. Zenonowi R. prokuratura postawiła 20 zarzutów. Można je podzielić na trzy grupy:

1) to zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści majątkowych od pracowników i kierowników podległych spółek
2) to zarzuty związane z przekroczeniem kompetencji w wydawaniu poleceń kierownikom spółek miejskich i zatrudnianiu w tych spółkach osób
3) to zarzuty związane z prowadzeniem kampanii wyborczej w wyborach samorządowych - gromadzenie środków finansowych poza rachunkiem bankowym oraz korzystanie finansów innych podmiotów i nie wykazywanie ich w sprawozdaniach.

Budynek sądu, tu ma być doprowadzony prezydent Zduńskiej Woli Zenon R. / Fot. Piotr AndrzejakWe wtorek specjalna grupa do zwalczania przestępczości korupcyjnej z komendy powiatowej w Sieradzu zatrzymała w tej sprawie jeszcze dwie osoby. Jedną z tych osób jest były senator PiS i wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław R. Policja i prokuratura nie chce rozmawiać o personaliach ostatniego zatrzymanego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zazwyczaj jest zbyt mała frekwencja i prezydent rządzi z wiezienia. Nie ma to jak władza na poziomie kryminału. Ach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posiedzi razem z prezydentem Piotrkowa Tryb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.