Facebook Google+ Twitter

Prezydent złożył kondolencje. Premier wraca do kraju

Prezydent Lech Kaczyński najprawdopodobniej ogłosi wkrótce żałobę narodową. Na razie złożył kondolencje rodzinom górników, którzy zginęli dziś w kopalni "Wujek".

W tekście kondolencji czytamy:

"Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o ofiarach tragedii w kopalni Wujek w Rudzie Śląskiej. Jestem na bieżąco informowany o rozwoju sytuacji oraz o postępach akcji ratowniczej. Nie ma słów, które w takiej sytuacji mogą dać pocieszenie rodzinom. W imieniu wszystkich Polaków przekazuję najbliższym ofiar wyrazy współczucia i solidarności oraz łączę się w modlitwie i bólu. Ufam, że liczba ofiar nie będzie się już zwiększać. Wszystkim rannym życzę wielu sił i szybkiego powrotu do zdrowia."

W specjalnym wydaniu informacji TVN24 Paweł Wypych, sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP powiedział, że najprawdopodobniej jeszcze dziś prezydent ogłosi żałobę narodową. Według Wypycha taka informacja jest już i niedługo zostanie przedstawiona rodakom.

Decyzję o powrocie do Polski z Brukseli podjął premier Donald Tusk. Pierwotnie premier planował wprost z Brukseli lecieć na obchody 65. rocznicy operacji Market Garden, w której udział brała 1. Samodzielna Brygada Spadochronowa generała Stanisława Sosabowskiego.

Źródło: prezydent.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.09.2009 10:16

Pilna, wyczerpująca relacja. Wiele ostatnio mieliśmy dni żałoby. Przeznaczenie? Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.