Facebook Google+ Twitter

Prezydenta Miasta Krakowa podsumował kadencję

Kiedy kończy się pewien okres działalności,każdy mądry oraz logicznie myślący stara bez reklamy podsumować swoje działania.Prezydent Miasta Krakowa na konferencji 2 października przedstawił co zrealizowano podczas ostatniej jego kadencji.

prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Ostatnia III Wiceprezydenci Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków kadencja prof. Jacka Majchrowskiego trwa od 2010 roku. W obecnej akcji przedwyborczej na stanowisko Prezydenta Miasta Krakowa ma niestety wielu już zarejestrowanych konkurentów, a nie wiadomo jak będzie dalej bo lista jest nie zamknięta.

Gdyby wierzyć sondażom to obecnie tak wygląda szansa: Majchrowski - 30%, Lasota - 27%, Patena - 6%. Ale to tylko przed wyborcze analizy, ale co innego mogą wskazać dalsze sondaże oraz potem efekty po podliczeniu kart wyborczych w listopadzie.

Przedstawiciele mediów na konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Ostatnie Przedstawiciele mediów na konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków największe osiągnięcia obecnego Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego to między innymi:

- Arena Kraków w Czyżynach gdzie odbyło podsumowanie III kadencji obecnego Prezydenta,
- trój poziomowe rondo Ofiar Katynia,
- estakada na ciągu ul. Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich.
- tramwaj do Nowego Płaszowa
- tramwaj na Czerwone Maki
- nowoczesne nisko podłogowe tramwaje,
- ekologiczne autobusy
- w zaawansowanej budowie jest linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju ul. Lipska - ul. Wielicka,
- w budowie zakład Termicznego Przekształcania Odpadów na terenie Nowej Huty.

Przedstawicielki Biura Prasowego Prezydenta Miasta. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Jest to tylko Przedstawiciel Biura Prasowego Prezydenta Miasta. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków fragment wybranych zrealizowanych inwestycji jak też realizowanych projektów gospodarczych. Miasto Kraków w ostatniej kadencji samorządu na zrealizowane inwestycje wydało 2 mld 159 mln zł.

W rankingu Global Services i Tholons 2014 toku wśród 100 najlepszych destynacji dla outsourcingu na świecie Kraków uplasował się na najlepszym miejscem w Europie dla lokowania tego typu inwestycji i 9 w Europie.

Komunikacja i transport publiczny zwiększył się o wiele nowych inwestycji jak miedzy innymi:
- oddanie po wielu latach wybudowany nowy nowoczesny dworzec kolejowy,
Hala Areny Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków - inwestycje Prezydencki fotoreporter. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków na Lotnisku cywilnym Kraków - Balice,
- przebudowywana jest linia kolejowa Kraków - Główny Lotnisko - Balice,
- komunikacja miejska zaliczana jest do najnowocześniejszej w Polsce i obsługiwana jest głównie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne,
- rocznie z komunikacji miejskiej rocznie korzysta ok. 375 mln pasażerów,
- krakowskie MPK ostatnich czterech lat przeznaczyło 400 mln zł na wymianę taboru tramwajowego,
- zakupiono 24 nowoczesne nisko podłogowe tramwaje,
- obecnie MPK jest w trakcie załatwianie zakupu kolejnych 36 sztuk nowoczesnych nisko podłogowych wagonów tramwajowych polskie produkcji z Firmy PESA S.A.
- po ulicach Krakowa jeździ już 126 nowoczesnych autobusów z silnikami spełniającymi najwyższą europejską normą Euro 6,
- jak można sobie wyobrazić aby słynna impreza kolarska Tour de Pologne nie miała metę na krakowskim Rynku Głównym,
- od wielu lat już nie tylko w europie znana jest impreza Cracovia Maraton gdzie uczestniczy kilkuset biegaczy z całego świata.

Oczywiście można by pisać wiele, ale pozostawmy sprawozdanie Zarządowi Miasta Krakowa. Warto czasami zajrzeć na stronę www.krakow.pl

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.