Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27311 miejsce

Prezydent.pl: To inny projekt był najpiękniejszy

Wczoraj pisaliśmy, że w przetargu na nową stronę Kancelarii Prezydenta decydujący był walor estetyczny zaprezentowanych projektów. Dziś okazuje się, że zwycięski projekt nigdy nie został zrealizowany.

Lech Kaczyński / Fot. PAPOd tygodnia informujemy o kulisach przetargu na nową stronę Lecha Kaczyńskiego. Po skomplikowanej procedurze przetargowej, Kancelaria Prezydenta wybrała ofertę wartą 363 tys. zł, czyli o 200 tys. zł więcej od najtańszej. Ostateczne oferty złożyło trzy firmy. Ocenie podlegała cena i przykładowe projekty, a właściwie ich walor estetyczny. Każda z firm złożyła po trzy propozycje szat graficznych, do wyboru.

Konsorcjum, które zaproponowało najniższą cenę, złożyło protest na wyniki przetargu. Zdaniem członków organizacji komisja oceniała gorszy projekt, który nie miał szans w postępowaniu. Protest ten został uznany za bez zasadny, bo sugerowana (przez protestujące konsorcjum) do oceny grafika była łudząco podobna do strony Baracka Obamy i nie mogła być brana pod uwagę. Komisja przetargowa wybrała projekt, który do tego serwisu podobny nie był.

I na tym moglibyśmy zakończyć rozważania na temat strony głowy państwa, gdyby nie fakt, że zwycięski projekt nigdy nie został zrealizowany. Pod adresem beta.prezydent.pl zaprezentowano stronę, która kolorystycznie przypomina odrzucony projekt i wspomnianą już witrynę Obamy. Jak donosi serwis gazeta.pl przetarg odbył się zgodnie z prawem, a wykonawca (na prośbę zamawiającego) mógł dokonać nieznacznych zmian w umowie, już po jej podpisaniu.

Czy zmiany rzeczywiście były nieznaczne i który z projektów był najpiękniejszy? Oceńcie państwo sami. Poniżej prezentujemy: zwycięski projekt, projekty warte 200 tys. zł mniej oraz to, co ostatecznie zrealizowano.

Zwycięski projekt, złożony w ofercie za ponad 363 tys. zł. Ostatecznie nie został zrealizowany. / Fot. screen, wydruk z faksuProjekt oceniany w przetargu, złożony w ofercie wartej 165 tys. zł / Fot. screenProjekt odrzucony ze względu na podobieństwo do whitehouse.gov, złożony w ofercie wartej 165 tys. zł. Zdaniem autorów, gdyby był oceniany mógłby wygrać. / Fot. screen


Projekt ostatecznie zrealizowany przez zwycięzce przetargu. / Fot. beta.prezydent.plAktualna strona polskiej głowy państwa. / Fot. prezydent.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.08.2009 21:12

Jak się facyjata zmieni, to każdy projekt będzie dobry... ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby tak, ale zbyt podobny do whitehouse.gov

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie projekt nr. 3 jest najlepszy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.