Facebook Google+ Twitter

Prima aprilis w pracy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-01 16:25

1 kwietnia to dzień, w którym nawet niemądre żarty uchodzą płazem. Czy aby na pewno?

Ta magiczna data w kalendarzu wyzwala w nas trochę więcej luzu niż zazwyczaj. Mamy ochotę sprawić psikusa osobom z najbliższego otoczenia. Również w pracy niektórym przychodzą do głowy zabawne pomysły na urozmaicenie dnia kolegom.

Jakie mogą być pomysły na żarty biurowe?

Klawiatura z rzeżuchą - okazuje się, że sprzęt komputerowy może być miejscem do uprawy wiosennych kiełków. Po wyciągnięciu kilku klawiszy i użyciu wilgotnej chusteczki higienicznej można uzyskać porażający efekt. Klawiatura nie może być podłączona do komputera – po prostu zamieniamy ją delikwentowi.

Kolejny pomysł na primaaprilisowy żart biurowy to zamiana uchwytu w lodówce, czyli przykręcenie uchwytu do drzwiczek służbowej lodówki z drugiej strony. Większość osób na pewno będzie mocować się z nimi, zastanawiając się, w czym tkwi problem.

Przestawienie języka w przeglądarce komputerowej lub w systemie czy „nieposłuszną” myszkę wybiorą ci, którzy lubią zabawy z komputerem.

Pomysłów na urozmaicenie primaaprilisowego dnia może być wiele. Robiąc dowcipy nawet w tym wyjątkowym czasie, trzeba pamiętać o tym, aby nie przekroczyć granic dobrego smaku i nie robić żartów, które mogą być przykre lub uciążliwe. Jeżeli któryś z kolegów nie ma poczucia humoru, to lepiej nie sprawiać mu niespodzianek. Może to niepotrzebnie wywołać konflikt. Należy również uważać na kadrę zarządzającą, bowiem 2 kwietnia może okazać się mało zabawny dla nas samych. Warto zatem przemyśleć dowcip, zanim wprowadzi się go w życie. Zachowując zdrowy rozsądek, możemy jednak umilić ten jeden z pierwszych wiosennych dni.

Roman Cieciuch (Zielona Linia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.