Facebook Google+ Twitter

Prima aprilisowy zawrót głowy

Data 1-szego kwietnia powinna zostać wykreślona z kalendarza. Albo – trzeba zacząć przydzielać prawo do robienia żartów. Bo wszystko jest śmieszne, do czasu...

Być może należy tego dnia po prostu nie kupować gazet, nie słuchać radia, nie oglądać telewizji, nie wychodzić z domu, nie rozmawiać z żadną żywą istotą... Cóż, jest to jakieś wyjście. Marne, ale zawsze.

Może to typowe polskie narzekanie, a może... nie. Bo z naszym obchodzeniem prima aprilis jest od jakiegoś czasu problem. Jeśli ktoś zapomniał, że dziś jest "ten" dzień, to na pewno uwierzył w informację o odebraniu nam organizacji Euro 2012, czy o tym, że Jan Maria Rokita został nowym rzecznikiem prasowym Kancelarii Prezydenta. Gorzej już było z reakcją na komunikat o polskim koncercie Justin’a Timberlake’a. Tu już nie wyszło.
Chyba po raz (nie wiadomo, który) kolejny trzeba wszystko zwalić na naszą mentalność. Łatwo przyjmujemy kłamstwa, że coś się wali, że jest źle albo jeszcze gorzej. Ale jest chyba jeszcze jeden winowajca. A właściwie – wielu. Nasi politycy bowiem są przykładem na to, że nawet najbardziej wymyślny prima aprilisowy żart może stać się rzeczywistości. Polacy nie muszą wierzyć w bajki, oni bajki czytają codziennie w dziennikach.

Przeklinanie pierwszego kwietnia nic nie pomoże. Bo coraz częściej okazuje się, że jest on obecny w życiu publicznym każdego dnia. Bo czy istnieje jakakolwiek komercyjna stacja radiowa, w której nie ma porannego programu typu „wkręcony”? Może dlatego coraz trudniej uwierzyć nam w jakikolwiek żart, tego właśnie dnia.
Dowcipnisie muszą się coraz bardziej nagimnastykować, aby kogoś nabrać. To na pewno może być zabawne, byleby tylko każdy prima (lub nie) aprilisowy „wkręt” został później odkręcony. Bez tego nie byłoby śmiechu z własnej naiwności. A śmiech przydaje się każdemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+)) Gimnastykowanie umysłu to dobre dla higieny psychicznej - nie tylko 1 kwietnia, a dzień bez dowcipu dniem straconym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba nabrać trochę dystansu do świata i samego siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mnie wczoraj nikt nie nabrał... bo nie próbował :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arletto, nie warto skreslać. Przybylo by ludzi, ktorzy nie moga obchodzić urodzin - jak te biedaki z 29 lutego. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2008 21:35

racja, plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.