Facebook Google+ Twitter

Primavera Sound - druga odsłona artystów

Na początku czerwca ikoniczny europejski festiwal znów ruszy pełną parą w gorącej Barcelonie. 29 listopada pojawiła się druga seria artystów, których spotkamy na scenach - zapowiada się ciężka przeprawa.

Po dwóch latach przerwy do Hiszpanii powraca Wilco - kto był w 2010 roku, ten pamięta bardzo dobry koncert kilku nowoczesnych bardów na scenie San Miguel. Wilco wydali dopiero co bardzo dobrze odebraną i ocenioną płytę "The Whole Love" i to pewnie będzie materiał dominujący na najbliższych koncertach. Jak na razie Polacy, mimo internetowych apeli, zakładania forów, zbierania podpisów i organizowania grup na Facebooku specjalnie w celu zaproszenia Wilco do Polski, nie mają szczęścia w tej materii. Trzymamy kciuki za Wilco nad Wisłą, ale tymczasem warto przemyśleć awaryjne możliwości.

Będą też The Drums czyli zespół, który już jutro zagra pierwszy swój koncert w Polsce w ramach Electronic Beats. To propozycja bardzo hipsterska, świeży, a zarazem klasyczny już zespół indie, który ze swoimi dwiema płytami wprowadził do estetyki element surfingu. Tak, surfująca muzyka, dużo słońca i prostych gitar to znak charakterystyczny Bębnów.

Washed Out po swoim długo oczekiwanym debiucie albumem zatytułowanym "Within and Without" jest jednym z najbardziej poważanych i rozchwytywanych muzyków w gatunku chill wave. Wobec tej płyty nie warto nawet przechodzić obojętnie - pięknie się ona wkomponuje w scenografię Primavery.

Z nowych sensacji wymienia się przede wszystkim Veronica Falls, natomiast legendarnymi zespołami mają być The Olivia Tremor Control (ważna grupa, związana z Neutral Milk Hotel i Apples in Stereo). Mamy więc już Jeffa Manguma solo na Primaverze, teraz - jeden z projektów, w którym niegdyś się udzielał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.