Facebook Google+ Twitter

Primavera Sound w Barcelonie - relacja z dnia pierwszego

W trzech częściach napiszę dla was o tym, co działo się podczas katalońskiego festiwalu.

Ray Ban i kosmiczne konstrukcje w tle / Fot. Natalia SkoczylasPrimavera ma wiele cech festiwalu idealnego: jest bajecznie położona nad basenem morza, w Parc del Forum, otoczonym nowoczesną architekturą - wieżowcami i halami o abstrakcyjnych, fascynujących kształtach, począwszy od budynku Auditori del Forum, ciemnoniebieskiego trójkąta z ciemnymi szybami i cudowną salą widowiskową (ale o tym potem), aż po zadaszenie stadionu - ukośną kosmiczną płytę wznoszącą się nieopodal sceny San Miguel. Mamy więc plażę, zatoczkę do nurkowania, panoramę statków i żaglówek, rozświetlone nowoczesne budynki... / Fot. Natalia SkoczylasDrugim argumentem są sceny - świetnie nagłośnione, położone całkiem niedaleko od siebie, ale wyizolowane i zróżnicowane, dzięki czemu każda nabiera własnego charakteru. Na przykład scena Pitchfork znajdowała się pod industrialnym zadaszeniem (co dobrze korespondowało z koncepcją sceny - występowały na niej nowe zespoły), Ray-Ban przypominała klasyczne audytorium, z wysokimi schodami, na których siedziała publiczność, i wielkim placem przed sceną, a Adidas Originals, scena dla poszukujących lub wielbicieli małych koncertów, była położona z boku, tuż nad brzegiem morza.

Po trzecie, klimat Barcelony to właściwie pewniak - drobny deszcz pierwszego wieczora w niczym nie przeszkadzał, a muzykę w temperaturze około 18-20 stopni nawet późnym wieczorem odbiera się doskonale.

Po czwarte, festiwal ma doskonały, bogaty line-up, który przyciąga ludzi z całego świata (poza Hiszpanami było tam całe mnóstwo Amerykanów, Brytyjczyków, niemało Polaków, Niemców, Francuzów...). I wreszcie, biorąc pod uwagę koszty przelotu, biletu, noclegów i tak dalej - są to ludzie nieprzypadkowi, którzy przyjeżdżają tu przeżywać i odkrywać muzykę. Przez te trzy dni nie natknęłam się na ani jedną pijaną osobę. To zdecydowanie kolejna zaleta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.