Primera Division: Derby Madrytu dla Realu

W 29. kolejce Primera Division doszło do pojedynku derbowego Madrytu pomiędzy Realem a Atletico. Górą okazała się drużyna Królewskich, która pokonała Atletico 2:1.

Zdjęcie z meczu Real - Atletico. Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0) / Fot. Alejandro RamosReal Madryt w sobotnim spotkaniu 29. kolejki Primera Division przystąpił bardzo podbudowany ostatnim awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zespół Królewskich cały czas ma szanse dogonić Barcelonę a więc każde spotkanie jest bardzo ważne. Mecz z Atletico zawsze wywołuje ogromne emocję wśród kibiców. Derby Madrytu wygrał Real 2:1.

Już w 11. minucie goście prowadzili po trafieniu Karima Benzemy. Bramka dla Królewskich mobilizująca podziałała na piłkarzy z Atletico, którzy ruszyli od razu do ataku. Mimo kilku dogodnych akcji świetnie interweniował Iker Casillas. Jeszcze przed przerwą Real wyszedł na prowadzenie za sprawą Mesuta Ozila. Po przerwie atakowali gospodarze lecz dopiero w 85. minucie udało się zmniejszyć straty po bramce Sergio Aguero. Wynik do końca nie uległ już zmianie, i tak na Vicente Calderon triumfowali piłkarze Realu Madryt.

Atletico Madryt - Real Madryt 1:2 (0:2)

Atletico:David De Gea Quintana, Alvaro Dominguez Soto, Diego Roberto Godin Leal, Filipe Luis Kasmirski, Tomáš Ujfaluši, Elias Mendes Trindade, Jose Antonio Reyes Calderon, Mario Suarez Mata, Cardoso, Tiago Mendes, Sergio Leonel Aguero del Castillo, Diego Forlan.

Real: Iker Casillas, Ricardo Carvalho, Silva Junior Marcelo, Lima Pepe, Sergio Ramos, Xabier Alonso, Lassana Diarra, Sami Khedira, Mesut Oezil, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

W drugim sobotnim spotkaniu lider tabeli - FC Barcelona pokonała 2:1 Getafe.